CZERWIEC - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

CZERWIEC

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2015/2016
KLASA 6, ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
PIKNIK RODZINNY W NASZEJ SZKOLE
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA! BYŁO KOLOROWO I WESOŁO :)

W dniach 17-18 czerwca klasa trzecia wraz z opiekunami – I. Smorąg i
S. Stasiczek, rodzicami, członkami rodzin i koleżankami udała się na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej i Pragi. Niebo, jakby wiedziało, że może z niego padać tylko wtedy gdy jesteśmy w autokarze. Sporo przeżyć dostarczyło zwiedzanie stolicy Czech; m.in. spacer przez najpiękniejsze zakątki miasta - Hradczany - Loretta Praska, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Katedra św. Vita, Kościół Św. Jerzego, Złota Uliczka, spacer Mostem Karola na
Stare Miasto, Ratusz, Zegar ORLOJ, VACLAWSKIE NAMESTI. Przejazd metrem pod Wełtawą stanowił ostatni punkt programu w Pradze.
Drugiego dnia przejazd do KŁODZKA i zwiedzanie z przewodnikiem Twierdzy na Fortecznej Górze – taras widokowy oraz podziemia i korytarze twierdzy(labirynty) były wyzwaniem odwagi i sprawności fizycznej dla wielu dzieci. Następnie zwiedzano Muzeum Ziemi i Jaskinię Niedźwiedzią w Masywie Śnieżnika – spacer przez jaskinię z przepięknymi naciekami skalnymi to prawdziwa uczta dla oczu i przeświadczenie o geniuszu Natury. Do jaskini grupa dojechała meleksami. Na zakończenie wycieczki – w Złotym  Stoku – Kopalni Złota - tutaj wiele atrakcji: jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”, spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci, z alchemikiem,  zwiedzanie skarbca ze złotem i wyjazd kolejką wąskotorową, która służyła do transportu górników.
Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych przeżyć i emocji; od strachu do euforii… Przeświadczył również każdego uczestnika wycieczki  o niezmierzonych atrakcjach, wartych zwiedzania w Polsce. W każdym ze zwiedzanych miejsc można by spędzić nawet kilka dni… i się nie nudzić. Polecamy dla każdego. Byliśmy i sprawdziliśmy.

XIV Gminny Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty.

10 czerwca w naszej szkole odbył się XIV Gminny Konkurs Ortograficzny  do którego przystąpiło  24 uczniów  ze szkół podstawowych w naszej gminie .  Możemy poszczycić się nie lada sukcesem ponieważ główne nagrody  trafiły do naszych uczniów.  Pierwsze miejsce w kategorii „ Mały Mistrz Ortografii „ zdobyła Amelka Rudnicka kl. III a w kategorii uczniów starszych – „ Mistrz Ortografii „ najlepsza okazała się Martyna Marciniak z kl. VI, która również zajęła pierwsze miejsce. Świetnie przygotowani  w tym roku uczniowie naszej szkoły  zdobyli  również  pierwsze miejsca w kategorii drużynowej   . Tym samym , Puchar Przechodni  XIV  Gminnego Konkursu Ortograficznego „ Mały Mistrz Ortografii „  oraz  Puchar Przechodni  XIV  Gminnego Konkursu Ortograficznego „  Mistrz  Ortografii „  wróciły do szkoły podstawowej w Nietkowie. Brawa dla dzieci, rodziców  i dla nauczycieli , którzy przygotowali uczniów.

TROPICKAL ISLANDS WITA :) KLASA II B I KLASA V NA WYCIECZCE.
TYM RAZEM WITAMY W ANGLII

Dnia 3 czerwca 2016 roku uczniowie klasy IV przedstawili apel o tematyce profilaktycznej „Ktoś mnie ocalił”. Apel poruszał tematykę nikotynizmu, alkoholizmu i narkomani. Elementy scenografii oraz ciekawe przebrania urozmaicały występ. Na koniec uczniowie wysłuchali piosenki Magdaleny Dogiel pt. „Antynarkotykowa”. W próbach, pod czujnym okiem wychowawcy - A.Bazylewicz, dzielnie uczestniczyli: Szymon Domagała, Joanna Lebioda, Aleksander Pietryka, Patryk Wilczak, Martyna Gańko, Sandra Cichecka, Marian Jarosz, Wiktoria Dubowska i Marcin Kraszewski. Brawa dla aktorów 

DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego