CZERWIEC - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

CZERWIEC

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2013/2014


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
PRZEZ KLASĘ VI


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
KLAS I-V
ORAZ ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO


25 czerwca klasa IV i V mimo deszczowej pogody wybrała się na wycieczkę rowerową. Czas bardzo szybko minął na zwiedzaniu "Lubuskiego Muzeum Wojsowego" w Drzonowie i pieczeniu kiełbasek na ognisku. Mimo deszczowej pogody wycieczka była bardzo udana.

Podsumowanie i zakończenie roku przedszkolnego w szkolnej zerówce oraz zbliżające się wakacje  były w tym roku wyjątkowe.  Ponad stu najmłodszych mieszkańców Nietkowa spędziło radosny dzień z okazji Święta Przedszkolaków jaki zorganizowała  szkoła podstawowa w Nietkowie.   Grupa przedszkolaków kończąca obowiązkowe przygotowanie do szkoły  zaprezentowała swoje umiejętności  i przygotowanie do kolejnego etapu ich edukacji.  U progu  wielu zmian w  systemie oświatowym jakich jesteśmy świadkami ,między innymi  obniżania wieku szkolnego  uczniów  i zapowiedzi  obowiązku edukacyjnego dla coraz to młodszych dzieci ,  zmieniają  swoje oblicza również placówki oświatowe.   Aby  Szkoła  była miejscem kojarzonym nie tylko z nauką ale tez i dobrą, twórczą zabawą  oraz radością nauczyciele pomyśleli o zaproszeniu wszystkich nietkowskich maluchów na wesoły piknik.                        
         Dzieci przyszły w towarzystwie rodziców i dziadków, przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Nietkowie i Laskach przybyły pod opieką swoich pań. Dzieci spędziły w szkole ponad cztery godziny. To był bardzo dynamiczny i wesoły czas. Oprócz prezentacji  umiejętności maluchów z oddziału przedszkolnego  w szkole , były gry i zabawy przy muzyce oraz konsumpcja różnych smakołyków . Zaproszony na piknik Klaun Bodzie zachwycił dzieci swoimi pomysłami i niezmordowaną energią do zabawy. Bogaty program animacji był przeplatany  watą cukrową , konkursami, balonami, skokami na dmuchanym zamku  i ogromnym entuzjazmem , który towarzyszył wszystkim . Radość była tak wielka , że nawet  delikatny deszcz  nie był w stanie dzieciom zepsuć zabawy.  Dzieci obejrzały tez  edukacyjny pokaz wypuszczenia  w powietrze ogromnego balonu , wykonanego przez naszych uczniów na zajęciach z techniki, który  ku radości maluchów , poszybował po nagrzaniu w nim powietrza
.
Od 1 września  oddział przedszkolny w szkole –  czyli „Nasze przedszkole " znacznie się powiększy,  a pobyt  dzieci w placówce wydłuży się aby lepiej przygotować je do szkolnej edukacji. Dla dzieci zostały przystosowane większe sale a nauczyciele  będą realizować bardzo bogaty program zajęć edukacyjnych, rozwijających  różnorodne zainteresowania .

Dnia 18.06.2014r. klasy I-IIIoraz oddział przedszkolny wraz ze swoimi wychowawczyniami i liczną grupą rodziców wybrały się na wycieczkę dwoma autokarami do Cottbus. Do najważniejszych atrakcji wycieczki zaliczono:
- Pobyt w Fabryce Czekolady Confisesie Felicitas w Hornow z warsztatami zdobienia czekoladowych piramidek (dzieci własnoręcznie zrobiły prezenty na Dzień Taty).
- Seans w Planetarium w Cottbus ( najmilej wspominany pokaz z gwiazdozbiorami, planetami i sympatyczną żabką).
- Przejażdżka kolejką wąskotorową.
- Pobyt w ZOO w Cottbus (dzieci mogły z bliska podziwiać wspaniałe gatunki zwierząt).
- Spacer po parku Branitz (ogromną atrakcją były piramidy i pałac książęcy z licznymi rzeźbami).
- Na koniec - pobyt w MC Donald's.
Wspaniałe 12 godzin wspólnie spędzonego czasu na długo pozostanie w pamięci 102 uczestników wycieczki.


KLASA V NA WYCIECZCE WE WROCŁAWIU
BYŁO CIEKAWIE :)

Mistrz Ortografii 2014'

Gminny Konkurs Ortograficzny w Publicznej Szkole Podstawowej
im. Zofii i Stanisława Wróblewskich w Nietkowie rozstrzygnięty
W Publicznej Szkole Podstawowej im. Zofii i  Stanisława Wróblewskich w Nietkowie odbył się XIV Gminny Konkurs Ortograficzny dla szkół z naszej gminy pod hasłem „Mistrz Ortografii”. 16 czerwca do Nietkowa przybyli najlepsi uczniowie z PSP w Czerwieńsku,  PSP w  Leśniowie Wielkim oraz NSP w Płotach. Organizatorkami były nauczycielki p. Elżbieta Kozak oraz p. Teresa Wasiak.
W pierwszym etapie uczestnicy pisali dyktando i rozwiązywali test ortograficzny. W ten sposób został wyłoniony Mały Mistrz Ortografii, którym została Aleksandra Kozłowska z kl. III PSP w Nietkowie. II miejsce zajęła Barbara Stasiuk z PSP w Leśniowie Wielkim. III miejsce zajęła Justyna Wilczak z kl. III PSP w Nietkowie. Wśród starszych uczniów tytuł Mistrza Ortografii i piękny puchar otrzymał Paweł Lewandowski z kl. VI PSP w Nietkowie. Wicemistrzynią została Sandra Zaskórska z kl. VI PSP w Czerwieńsku, a trzecie miejsce zajęła Sandra Nowicka z kl. VI z PSP w Leśniowie Wielkim.
Następnie uczestnicy zmagali się w konkursie drużynowym, walcząc o przechodni Puchar Dyrektora Publicznej  Szkoły Podstawowej w Nietkowie. Zespoły  wykazywały się znajomością zasad ortograficznych oraz znajomością pisowni wyrazów. Nasi mistrzowie ryzykowali i wybierali poziom zadań bardzo trudny, radzili sobie wspaniale. Najlepszymi drużynami okazały się zespoły  z PSP w Czerwieńsku, zarówno z kl. I-III jak i IV-VI. Drużyna PSP z Nietkowa zajęła II miejsce, a NSP  w Płotach III miejsce.
Gminny konkurs przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze. Organizatorki mogły liczyć na pomoc nauczycielek z goszczących szkół przy sprawdzaniu prac, za co serdecznie dziękujemy. Uczniowie ciekawie spędzili czas, zwiedzając szkołę w towarzystwie zaprzyjaźnionych uczniów z Nietkowa. Gratulujemy uczestnikom ogromnych umiejętności, a ich nauczycielom wspaniałego przygotowania dzieci.  Zapraszamy za rok!


12 czerwca klasa III wraz z wychowawcą była na dniu otwartym w
4 Zielonogórskim Pułku Przeciwlotniczym
mającym swoją siedzibę w Czerwieńsku. Dzieci były badzo zadowolone z możliwości zwiedzania jednostki oraz oglądania z bliska uzbrojenia.

W poniedziałek 9 czerwca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku odbyło się spotkanie poświęcone osobą niepełnosprawnym pod hasłem Dzień Tolerancji.
Zaproszeni zostali uczniowie klas 5, którzy brali udział w konkursie pod hasłem: "Kolory Tolerancji".
Uczennica z naszej szkoły Maja Śliwińska została Laureatem.

W dniu 8.06. zespół KANON wystąpił na XVIII Festiwalu " Szparagowe źniwa" w Trzcielu .Występ bardzo udany nagrodzony wieloma oklaskami, a także otrzymanie nagrody w postaci LAUREATA konkursu. Mimo temperatury dzieci dały z siebie wszystko i kolejny wielki  sukces zespołu. Gratulujemy wszystkim wykonawcom za wpaniałą postawę na scenie i zaangażowanie artystyczne. Życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

TROPIKALAN WYSPA JEST FANTASTYCZNA!

Dnia 5 czerwca 2014 roku klasy IV,V,VI z nauczycielami i niektórymi rodzicami wyjechały do Niemiec na Tropikalną Wyspę. Jest to olbrzymia kopuła mieszcząca kompleks basenów, plazę i tropikalny las. Wszyscy bawili się doskonale i nie wychodzili z wody. Poszukiwacze wrażeń szaleli na wielkich zjeżdżalniach. Urzekł nas uroczy wodospad i egzotyczne zakątki.

Z największą  przyjemnością  i informujemy , że ekipa  filmowa Publicznej Szkoły Podstawowej w Nietkowie  zdobyła nagrodę  główną Grand Prix  VII Festiwal Filmu z Przesłaniem „ Spotkania , które łączą „ za film   krótkometrażowy „ Powroty i spotkania Erika Schirmer . Festiwal filmowy szkół podstawowych i gimnazjum w Czerwieńsku jaki odbywa się co roku ,  cieszy się ogromną popularnością  i  z roku na rok pojawiające się filmy,  prezentują coraz wyższy poziom.  Nietków był reprezentowany w tym roku bardzo szeroko, oprócz nagrodzonego filmu uczniów ze szkoły podstawowej pojawiły się tez  ciekawy film nakręcony przez absolwentów szkoły, ukazujący   popołudniowe spotkania i zajęcia  w Wiejskim Domu Kultury w Nietkowie. Było tez  kilka innych interesujących obrazów  nakręconych przez  naszych byłych uczniów z Nietkowa i Lasek. Bardzo cieszymy się i jesteśmy dumni, że pasja aktorska i zaszczepione  zainteresowania teatralne w naszej szkole procentują w gimnazjum i nie zanikają. Absolwenci  naszej szkoły pojawili się  na ekranach w większości prezentowanych obrazów filmowych.
DZIEŃ DZIECKA

Dnia 29.05.2014 r. klasa IV wybrała się do Lasek na spotkanie z myśliwym Panem Adamem Majchrzakiem, członkiem Koła Łowieckiego „Bór”.
Pojechaliśmy tam autobusem PKS ze swoją wychowawczynią Elżbietą Kozak. Najpierw udaliśmy się do "Markówki" – uroczej, drewnianej, leśnej altany , gdzie oglądaliśmy eksponaty wypchanych dzikich zwierząt, które wcześniej zginęły pod kołami samochodów. Nasz podziw wzbudziły: lisy, wiewiórka, kuna, dziki i borsuk. Pan Adam ciekawie opowiedział nam o zwyczajnych tych stworzeń. Dowiedzieliśmy się też, że myśliwi szanują zwierzynę i o nią dbają dokarmiając zimą. Słuchaliśmy z uwagą. Następnie poszliśmy do lasu, żeby zobaczyć paśnik. Po drodze tropiliśmy ślady borsuka, jelenia i sarny. Przewodnik opowiadał nam o Św. Hubercie - patronie myśliwych. Towarzyszył nam świergot ptaków ukrytych w koronach drzew. Czuliśmy się jak prawdziwi tropiciele. Najbardziej rozbawił nas kolega Łukasz ,który wyłonił się z gęstych paproci trzymając w ręku duży kij, wyglądał jak duch lasu.
  Na koniec mieliśmy wspaniałą ucztę z pysznymi kiełbaskami. Była to kształcąca lekcja przyrody. Mamy nadzieję na kolejne spotkania z panem Adamem. Bardzo dziękujemy za tak wspaniale spędzony czas.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego