CZERWIEC - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

CZERWIEC

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2012/2013

Dzień pswięcony naszym dzieciom kończoncy rok szkolny 1012/2013

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Nietkowie, którzy wyróżniali się przez cały rok  aktywnością, zaangażowaniem, zdobywali  nagrody w konkursach gminnych, wojewódzkich i ogólnopolskich otrzymali Nagrody Burmistrza Czerwieńska. Uroczystość odbyła się we wtorek 25 czerwca w Urzędzie Gminy. Wyróżnionymi  uczniami  zostali : Nikola Przymus , Paulina Lebioda , Weronika Małysa ,Alan Drzewiecki, Paweł Lewandowski. Uczniowie ci, są chlubą naszej szkoły, znakomicie się uczą i przejawiają mnóstwo talentów - muzycznych, plastycznych, aktorskich ,sportowych , które pozwalają im osiągać najwyższe laury i nagrody. Wielkie gratulacje składamy dzieciom i ich rodzicom.

                                                 Festyn w Laskach
W sobotę na festynie w Laskach bardzo pięknie pokazali się  nasi uczniowie  w występach artystycznych. Na szczególna uwagę zasługuje przygotowany na zajęciach  w Wiejskim Domu Kultury obrzęd nocy świętojańskiej i „ puszczanie wianków na wodzie „ .
Było bardzo uroczo…..Prawdziwa Noc Świetojańska, nawet z  szukaniem „ kwiatu paproci „.
            Na Festynie wsparliśmy tez akcję dla Powodzian z Klietz. Jest to niemiecka gmina , z którą szkoła utrzymuje  kontakty od 15 lat - . jako pierwsi w roku 1997  pomogli naszej miejscowości kiedy  dotknięci zostaliśmy wielką powodzią . Od tego czasu co roku trwa wakacyjna wymiana młodzieży z Klietz. W tym roku , ponieważ to Klietz ucierpiało w powodzi, dzieci przyjadą do nas a my zbieramy środki finansowe aby taki pobyt przygotować.      
           Na Festynie w Laskach zebrano prawie 1400 zł, głównie sprzedaż ciast, które upiekli mieszkańcy, rodzice  ale także była  zbiórka do puszek i licytacja koszulek. Następna zbiórka pieniędzy dla Powodzian z Klietz w sobotę  w Nietkowie . Zachęcamy do wsparcia akcji

Dnia 24 czerwca 2013 r. odbyła się uroczystośc z okazji "Dnia Rodziny".Świetowali rodzice i uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawcą. Swoją obecnością zaszczyciła wszystkich  pani Dyrektor Beata kłos-Wygas i pani Elżbieta Kozak. Podczas wspólnego spotkania na terenie szkoy i towarzyszących mu licznych atrakcjach nie zabrakło tez rodzeństwa naszych trzecioklasistów. W miłym rodzinnym nastroju, przy wspaniałej pogodzie odbyły się m.in: prezentacje wierszy o rodzinnych  domach, pokazy tanców- również integracyjnych, skecze, scenki dramowe, pokaz mody "Na wesoło" dla rodziców i hit dnia- rodzinny turniej sportowy. Całość dopełnił pyszny poczęstunek z grilowaniem.
Aż 65 osób bardzo miło i przyjemnie spędziło sobotnie popołudnie w naszej szkole.

Na zaproszenie p. Burmistrza, w naszej  Gminie przebywa 12 –osobowa delegacja  młodzieży z rosyjskiego okręgu Suzdal, z którym od kilku lat  Czerwieńsk prowadzi współpracę. Dzieci w wieku 12-15 lat wraz z opiekunami cały tydzień spotykają się z polskimi kolegami z różnych miejscowości. We wtorek gościliśmy ich w szkole w Nietkowie. Do południa odbyło się sympatyczne spotkanie z uczniami starszych klas, rozgrywki w kosza i spacer po Nietkowskim parku. Po południu uczniowie spędzili wspólny czas na basenie w Zielonej Górze a wieczorem  znowu w szkole w Nietkowie  odbyła się dyskoteka i zajęcia sportowe.
Grupa rosyjska okazała się bardzo sympatyczną i otwartą na kontakty młodzieżą. Dzieci porozumiewały się bez barier, uczyły się sówek i z radością spędzały wspólny czas. Zarówno w sporcie jak i w tańcu bawili się znakomicie. Dla naszych dzieci  
poznanie innej, słowiańskiej kultury było wielkim odkryciem . Pobyt rosyjskich uczniów wspominają z przyjemnością  ale i  z  żalem , że tak krótko.

Za zajęciach kółka modelarskiego nasi uczniowie wykonali własnoręcznie  model balonu, który po podgrzaniu w nim powietrza  po prostu uniósł się w powietrze i poleciał ku uciesze wszystkich zgromadzonych  na boisku dzieci.

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY 2013

Mistrz Ortografii 2013'
Gminny Konkurs Ortograficzny

w Publicznej Szkole Podstawowej im. Zofii i Stanisława Wróblewskich w Nietkowie rozstrzygnięty
W Publicznej Szkole Podstawowej im. Zofii i  Stanisława Wróblewskich w Nietkowie odbył się kolejny konkurs ortograficzny dla szkół z naszej gminy pod hasłem „Mistrz Ortografii”. 17 czerwca do Nietkowa przybyli najlepsi uczniowie z PSP w Czerwieńsku,  PSP w  Leśniowie Wielkim, NSP w Płotach oraz PSP w Nietkowicach. Organizatorkami były nauczycielki p. Elżbieta Kozak oraz p. Iwona Smorąg.
W pierwszym etapie uczestnicy pisali dyktando i rozwiązywali test ortograficzny. W ten sposób został wyłoniony Mały Mistrz Ortografii, którym została Aleksandra Wierucka z kl. III PSP w Czerwieńsku. II miejsce zajęła Martyna Marciniak z kl. III PSP w Nietkowie. III miejsce zajęła Paulina Dwornicka z kl. III PSP w Czerwieńsku. Wśród starszych uczniów tytuł Mistrza Ortografii i piękny puchar otrzymała Kornelia Pukacka z kl. VI PSP w Czerwieńsku. Wicemistrzynią została Ewa Konopka z kl. VI PSP w Czerwieńsku, a trzecie miejsce zajęła Kornelia Wierucka z kl. VI też z PSP w Czerwieńsku . Ta drużyna zaprezentowała bardzo wysoki poziom. Czwarte miejsce zajął uczeń PSP w Nietkowie Paweł Lewandowski z kl. Va, tracąc jeden punkt.
Następnie uczestnicy zmagali się w konkursie drużynowym, walcząc o przechodni Puchar Dyrektora Publicznej  Szkoły Podstawowej w Nietkowie. Zespoły z klas IV – VI wykazywały się znajomością zasad ortograficznych oraz znajomością pisowni wyrazów. Nasi mistrzowie ryzykowali i wybierali poziom zadań bardzo trudny, radzili sobie wspaniale. Najlepszą drużyną okazały się trzy uczennice z PSP w Czerwieńsku: Kornelia Pukacka, Ewa Konopka i Kornelia Wierucka. W ten sposób Puchar Dyrektora został przekazany przez PSP Nietków do szkoły w Czerwieńsku. Drużyna PSP z Nietkowa zajęła II miejsce, a PSP  z Leśniowa Wielkiego III miejsce.
W zmaganiach o Puchar Dyrektora Publicznej  Szkoły Podstawowej w Nietkowie w młodszej grupie kl. I - III zwyciężył zespół z PSP Nietków, który tworzyły: Martyna Marciniak, Inez Rudnicka i Martyna Hutta.  W ten sposób puchar wrócił z Czerwieńska do Nietkowa. II miejsce zajęła szkoła PSP w Czerwieńsku, a III  PSP z Leśniowa Wielkiego.
Gminny konkurs przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze. Organizatorki mogły liczyć na pomoc nauczycielek z goszczących szkół przy sprawdzaniu prac, za co serdecznie dziękujemy. Uczniowie ciekawie spędzili czas, zwiedzając szkołę w towarzystwie zaprzyjaźnionych uczniów z Nietkowa. Gratulujemy uczestnikom ogromnych zdolności, a ich nauczycielom wytrwałej pracy i wspaniałego przygotowania dzieci.  Zapraszamy za rok!

Sukces szkoły na Gminnym Festiwalu Film z przesłaniem

Grupa filmowa pod opieką p. Elżbiety Kozak odniosła kolejny , już trzeci sukces, po Kapciuszku i Rodzinie z koszmaru,  na gminnym festiwalu filmowym organizowanym po raz szósty przez Gimnazjum w Czerwieńsku. Tym razem filmy były nagrywane na temat: Historie życiem pisane… Nasza szkoła zrealizowała film dokumentalny pt. Pamięć pozostanie. Zofia i Stanisław Wróblewscy. Otrzymaliśmy I nagrodę GRAND PRIX oraz NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. Natomiast Oliwia Rudnicka została doceniona za wspaniałą narrację do filmu i otrzymała nagrodę indywidualną. Zespół filmowy wrócił z nagrodami – za dyskami przenośnymi, a szkoła otrzymała nowoczesną drukarkę. Nasz hol będą zdobić piękne statuetki aniołów, wykonane przez p. Joannę Wojtaszek.
Tegoroczny sukces stał się doskonałym uwieńczeniem działań szkoły, Pani Dyrektor Beaty Kłos-Wygas i środowiska lokalnego na rzecz jej Patronów. Przecież w październiku odbyło się nadanie jej imienia, włączenie Pani Zofii Wróblewskiej. Wtedy powstał film dokumentalny Szkoła w Nietkowie dawniej i dziś, a do  szkolnej filmoteki  dołączy film Pamięć pozostanie.
Teraz kolejni aktorzy czekają na swoją szansę za rok.
Składamy szczególne podziękowania dla przedsiębiorstwa komunikacji PKS, które zawsze z przychylnością umożliwia naszym uczniom darmowe dojazdy do Czerwieńska oraz zniżki do Zielonej Góry. Dziękujemy za dobrą współpracę.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego