CZERWIEC - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

CZERWIEC

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2011/2012
Zakończenie Roku Szkolnego 2011-2012

"SZYBCIEJ DALEJ W GÓRĘ" Z ZIELONYM PATROLEM


ZIELONY PATROL podsumowuje kolejny etap pracy i zmagania się z problemami naszego środowiska. Grupa 11 drugoklasistów pod kierunkiem mgr Iwony Smorąg zrealizowała:
"Skąd się bierze śnieg", "Dom dla ptaków", "Mały ratownikczek-trenink pierwszej pomocy", "Ratujemy kasztanowce", "Zwiad w terenie", Chrońmy wody kropelki bo bez wody kłopot wielki", "Moda na zielone", "Wykonujemy stroiki świąteczne", "Zielona apteka".

29 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie  
klasy szóstej.

Uczniowie przygotowali uroczystą akademię dla nauczycieli, rodziców i kolegów z młodszej klasy, której przekazali swoje obowiązki. Na końcu Pani Dyrektor wręczyła świadectwa i nagrody. Głos również zabrali rodzice, dziękując nauczycielom za trud, który włożyli w pracę z dziećmi. Ten ostatni dzień w szkole uczniowie spędzili w bardzo miłej atmosferze, wspominając sześć lat nauki, dziękując nauczycielom i rodzicom za pomoc i wsparcie. Od września zaczynają edukację w gimnazjum. Życzymy im powodzenia i wielu sukcesów na  kolejnych etapach swojej edukacji. Mamy nadzieję, że będą mile i serdecznie wspominać czas spędzony w naszej szkole w Nietkowie.

_______________________________________________________________________________________________________
Z największą przyjemnością informujemy, że naszej szkole Uchwałą Nr XIV/155/12

Rady Miejskiej w Czerwieńsku nadno imię Publiczna Szkoła Podstawowa w Nietkowie

im. "Zofii i Stanisława Wróblewskich".

Uroczysta gala odbędzie się 12 października podczas odsłonięcia uroczystej tablicy.
 
                   
______________________________________________________________________________________________________________________________________________
Odbyło się 28 czerwca w Urzędzie Gminy rozdanie Nagród Burmistrza dla najlepszych uczniów w Gminie - laureatów konkursów, zdobywców nagród, uczniów  zaangażowanych w życie szkoły,  uczniów promujących swoje szkoły w środowisku.

Nagroy Burmistrza z PSP w Nietkowie otrzymali:

  • Joanna Stekla za: wyróznienia w konkursach plastycznych - II miejsce w konkursie "Unia Europejska to."                                                                                       wyróznienie w konkursie plastycznym o                                                                                              Nagrodę Burmistrza Gminy Czerwieńsk                                                                                               wyróżnienie w konkursie " Kobieta portret                                                                                          niebanalny" organiziowanym przez MGOK w                                                                                       Czerwieńsku.  • Patrycja Kotowska za: wyróznienia za udział w konkursach muzycznych-nominacja do Powiatowego                                                                  Przegladu Piosenki "Pro Arte"                                                                                                            wyróznienie w Ogólnopolskim                                                                                                            Festiwalu w Trzcielu z zespołem                                                                                                                  "Rezonans" oraz liczne udziały  w zawodach                                                                                                       sportowych.  • Paweł Lewandowski za: świetne wyniki w nauce , reprezentował szkołe na " Dni Czystej Wody" oraz                                                             powiatowym konkursie                                                                                                                        "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego"                                                                                                            wyróznienie w Międzynarodowym konkursie                                                                                                        matematycznym "Kangur".


  • Piotr Madej za: świetne wyniki w nauce, udział w życiu klasy i szkoły, I miejsce z grupą w gminnym                                                                                               konkursie filmowym "Film  z przesłaniem"


  • Adam Lebioda za: świetne wyniki w nauce, udział w życiu klasy i szkoły, II miejsce z grupą w gminnym                                                             konkursie "Pierwsza pomoc",                                                                                                             I miejsce z grupą w gminnym                                                                                                  konkursie filmowym "Film  z                                          przesłaniem", gminnym i rejonowym konkursie                                                                                                                                                                                "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego"     

_____________________________________________________________________________________________________________________________
    UROCZYSTE ROZDANIE ŚWIADECTW I NAGRÓD W KLASACH CZWARTYCH ODBYŁO SIĘ WCZEŚNIEJ ZE WZGLĘDU NA WYJAZD UCZNIÓW NA OBÓZ Z PROJEKTU "SZYBCIEJ DLAEJ W GÓRĘ"
SZCZĘŚLIWCY ZE ŚWIADECTWAMI JUŻ SPAKOWANI NA WYJAZD - ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI!!!

_______________________________________________________________________________________
Występy Koła Teatralnego Dnia 18 czerwca 2012r.o godz.10.00 uczniowie biorący udział w zajęciach koła teatralnego,
przedstawili inscenizację do wierszy Jana Brzechwy pt. „Kwoka” i „ Żuraw i czapla”, a także legendę o „Lechu, Czechu i Rusie”.
Do tych występów dzieci przygotowywały się dłuższy czas, samodzielnie na zajęciach wykonały dekorację,przygotowały stroje oraz rekwizyty potrzebne do przedstawienia.
Zarówno uczniom klas 0-III, jak i starszym dzieciom występy uczniów z klasy III bardzo się podobały. My też uważamy, że stanęliśmy na wysokości zadania.

_______________________________________________________________________________
STREFA KIBICA NIETKÓW 2012 r.

_______________________________________________________________________________________________________________

Uczniowie klasy IVa z PSP w Nietkowie  otrzymali nagrodę specjalną w konkursie za stworzenie wyjątkowej bajki w konkursie "Gazikowe opowieści" organizowanego przez firmę EWE dla klas czwartych szkół podstawowych.
Nagrodą specjalną jest zaproszenie każdego ucznia z nagrodzonej klasy wraz z rodzicem lub opiekunem oraz nauczycielem na imprezę finałową "Dzień szalonych eksperymentów" , podczas której na uczestników czeka wiele atrakcji - fantastyczny pokaz eksperymentów i specjalnie przygotowany dla dzieci i dorosłych turniej. Impreza finałowa odbyła się 12 czerwca 2012 r. w hali akrobatycznej przy ulicy Urszuli w Zielonej Górze. Każdy z uczestników otrzymał maskotkę w postaci Gazika oraz upominki za udział w eksperymentach. Imprezę finałową prowadził Maciej Miecznikowski, który również podpisał dyplom dla klasy.


kliknij aby obejrzeć prace


_______________________________________________________________________________________________________
WYRÓŻIENIE ZESPOŁU " REZONANS" NA XVI FESTIWALU GRUP ŚPIEWACZYCH W TRZCIELU" SZPARAGOWE ŻNIWA"


       Dnia 10.06 na XVI Festiwalu Grup Śpiewaczych w Trzcielu " Szparagowe Żniwa" zespół " REZONANS" wyśpiewał sobie wyróżnienie .Festiwal bardzo prestiżowy ,na wysokim poziomie ,zespoły ludowe z wieloletnimi tradycjami również  z zagranicy.Należy tutaj nadmienić, iż zespół składa się z uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Nietkowie ,gdzie na co dzień na lekcjach muzyki oraz zajęciach pozalekcyjnych doskonalą oraz wzbogacają swój warsztat muzyczny .Dzięki wspaniałej współpracy środowiska szkolnego z Domem Kultury sukcesy zespołu są bardzo widoczne .
       Korzystając z okazji pragnę bardzo podziękować rodzicom za wsparcie a dzieciom za aktywne zaangażowanie i twórczą postawę na scenie .

                                                                                                                  
____________________________________________________________________________________________________
6.06.2012 r.
druga i trzecia klasa wraz z wychowawcami - I. Smorąg i K. Lewandowską i drupą rodziców wyjechała na wycieczkę autokarową w Karkonosze. Dzieci miały okazję wędrować wspaniałymi szlakami Karkonoskiego Parku Narodowego zwiedzajac Wodospad Szklarka, zamek Chojnik, Karpacz, Szklarską Porębę. Na zakończenie wycieczki każdy miał możliwość zjazdu z całoroczną rynną saneczkową "Na kolorowej".
Spotkanie z górami, wspaniałą przyrodą, legendami dostarczyło wszytkim niezapomnianych wrażeń.

__________________________________________________________________________________________________

V Festiwal Filmów z Przesłamniem
jaki odbywa się co roku  w  Gimnazjum w Czerwieńsku  pod patronatem Burmistrza p. Piotra Iwanusa rozstrzygnięty !!!!!!!!
W kategorii filmów nakręconych w szkołach podstawowych  z przyjemnością możemy się pochwalić , że za zgłoszony przez PSP Nietków  film „ Rodzinka z koszmaru „ zgarnęliśmy wszystkie możliwe nagrody :

  • Grand Prix za najlepszy film  dla filmu PSP Nietków Rodzinka z koszmaru ,

  • Nagroda Publiczności dla filmu PSP Nietków „ Rodzinka z  koszmaru „ oraz

  • Nagrody dla najlepszych aktorów : rola żeńska – rola babci w rodzinie  dla Joasi Stekli  ucz. kl. VI oraz  rola męska - rola tytułowa bohatera Bartka Dubowskiego ucz.kl.VI .

Jury w którym znaleźli się przedstawiciele  mediów TV Odra  oraz  radio Zachód nie mogli się nachwalić profesjonalizmu i pomysłu oraz gry aktorskiej dzieciaków. Wielkie pochwały zebrała oczywiście p. Ela Kozak , pomysłodawca scenariusza , opiekun grupy  aktorskiej – reżyser, montażystka itd. Wielkie brawa dla wszystkich aktorów : oprócz Joasi Stekli i Bartka Dubowskiego w filmie zabłysnęli również Piotr Madej , Iza Bogulak,  Karolina Rzeszutek , Adam Lebioda , Kornelia  Szczepaniak, Klaudia Szymanowska , Kasia Śliwińska .   Należy dodać , że film był nakręcony w scenerii wsi Laski  a grono  najlepszych aktorów reprezentuje również wieś Laski .
W kategorii filmów gimnazjalnych mogliśmy obejrzeć wiele aktorskich kreacji  uczniów z Nietkowa ,którzy wielokrotnie występowali na planie filmowym w szkole podstawowej a teraz kontynuują swoje pasje w gimnazjum . Bardzo nas to cieszy . W    nagrodzonym   główna nagrodą „Grand Prix” filmie „ Rodzinne obiadki „ wystąpiły dwie nasze uczennice Nietkowa  – Ada Warszawska i Daria Majorczyk . Brawo dziewczyny.

____________________________________________________________________________________________________________
Dzień dziecka w naszej szkole był szalony i bardzo rozbrykany…….
Od rana pachniało pysznie  w całej szkole,  bo  rodzice przygotowali przysmaki jakie dzieciaki lubią zajadać przez cały rok , a więc były  gofry, frytki, galaretki, ciasta  , zapiekanki i pop corn .
Nauczyciele od rana  zorganizowali   na sali gimnastycznej  Turniej zręcznościowy
„ Nonsensolimpiada”, w którym każdy musiał sprawdzić się w różnych konkurencjach  : kręcenie hula-hop, skoki na skakance, rzuty do kosza ,  przejścia  w splotach linek i w kąciku szulera dla mających szczęście. Rozgrywki   wyłoniły najszybszych i najzręczniejszych uczniów naszej szkoły  : Paweł L. ( kl. IV ), Bartek D. ( kl.VI ) Kacper T. ( kl. III) a  największym szczęściarzem w rzutach kostek okazał się Marian z klasy I (wyrzucił za jednym razem 25 oczek ). Loteria fantowa rozeszła się w mig, losów pustych nie było a wartościowych całe mnóstwo. Ukoronowaniem dnia był konkurs otwarty „ Mam talent „  do którego zgłosiło się mnóstwo dzieci śpiewających i  tańczących  . Widownia rozśpiewana oszalała  a  gorącą atmosferę lekko schłodziła Pani sołtys , która  z okazji Dnia dziecka  obdarowała każdego ucznia smacznym  lodowym rożkiem……mniam , mniam .
Tak mogłoby być każdego dnia … Dzień dziecka się skończył ale długo jeszcze przed szkołą pobrzmiewały gwizdy i trąbki, dzień dziecka przecież trwa dalej .
Z okazji Dnia Dziecka wszystkim naszym najmłodszym wiele radości i uśmiechów życzą nauczyciele i pracownicy szkoły .Chyba dzisiaj nikt głodny ze szkoły nie wyszedł…. bardzo się wszystkim podobało, dorosłym tez….

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego