GRUDZIEŃ - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

GRUDZIEŃ

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2015/2016


JASEŁKA
Idziemy tu do Was z nie lada kolędą
Ciekawe tu rzeczy opowiadać będą
Jako, że Polacy w tradycji to mają
I co roku o tej porze Jasełka przedstawiają
Więc my także z weselem chcemy kolędować
I małemu Jezusowi serca ofiarować.


WIGILIE KLASOWE


"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM CZYTAMY I MY"
Tym razem starsi czytali młodszym. Samorząd Uczniowski oraz biblioteka szkolna zorganizowali czytanie dla dzieci w oddziale przedszkolnym i klasie pierwszej a myślą przewodnia była podróż do krainy bajek i baśni.

A więc siadamy zapinamy pasy i ruszamy w podróż do krainy bajek i baśni. :)

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza Majka Ciukowska z Oddziału Przedszkolnego  wykonała piękną pracę „Kartka Świąteczna „  na konkurs Wojewody Lubuskiego i znalazła się w gronie laureatów tego konkursu. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac z całego województwa, wyróżniono sześć.  Majka odebrała nagrodę w Gorzowie , gdzie pojechała na specjalne  zaproszenie wraz z mamą oraz nauczycielką plastyki. Brawo Majka i gratulacje dla rodziców.


Podczas apelu Samorząd Uczniowski  podsumował działalność, podziękował za współpracę
Pani Dyrektor, wychowawom i całej społeczności szkolnej. Samorząd wraz z opiekunami wreczył dyplomy z nagrodami dla klas I-III i IV-VI oraz Oddziału Przedszkolnego za udział w akcjach "Góra Grosza" i "Paczka dla Zwierzaczka".
Oddział Przedszkolny w tym roku uzbierał największą sumę grosików - gratulujemy!!!

„Nie ma dzieci, są ludzie”                                                                                                                                                                                 Janusz Korczak

DZIECI TEŻ MAJĄ SWOJE PRAWA!

Przypomniała o tym klasa VI, która przygotowała na ten temat ciekawe przedstawienie.  Było ono oparte na znanej książce Janusza Korczaka, obrońcy praw dzieci i wspaniałej osobowości. W rolę Króla Maciusia Pierwszego wcielił się Kacper Piwoński.
10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, dlatego warto mówić też o prawach dzieci, a często są łamane. 20 listopada to rocznica uchwalenia przez ONZ

Konwencji Praw Dziecka w 1989 r.
W Karcie Praw Dziecka możemy przeczytać:
„Mam prawo nie tylko do egzystencji, ale i do życia, do własnej osobowości.  Nie jestem niczyją własnością. Mam prawo być równym każdej innej istocie ludzkiej bez względu na wiek, oczekiwać szacunku, być sobą, posiadać własną tożsamość, wyrażać moje myśli i uczucia, a także być wysłuchanym. Mam prawo pytać "dlaczego" i otrzymywać odpowiedź, być wychowywanym bez krzyku, lekceważenia czy poniżania.”WARSZTATY ŚWIĄTECZNE- CHOINKOWO WSZĘDZIE :)

Choinka – niby królewna

taka zielona i srebrna,

taka czerwona i złota.

SZKOLNY KONKURS MISTRZ KALIGRAFII
W listopadzie i grudniu Pani Elżbieta Kozak zorganizowała szkolny konkurs, który miał wyłonić wśród uczniów tych, którzy najlepiej dbają o estetykę pisma. Nauczyciele wybrali  12 uczniów, którzy najstaranniej prowadzą przedmiotowe zeszyty. W tej grupie znaleźli się: kl. III – W. Cieślik, J. Górecka,  P. Zawiska , kl. IV – M. Gańko, J. Pietraś, Sz. Domagała, kl. V – K. Zaboklicka, A. Kozłowska, M. Rzeszutek, kl. VI – J. Żukiel, M. Hutta,

K. Szeląg.
Do drugiego etapu przeszły trzy uczennice, które w finale objęły podium.
Szkolną Mistrzynią Kaligrafii została Julia Żukiel z kl. VI, drugie miejsce zajęła Monika Rzeszutek z kl. V, a trzecie – Wiktoria Cieślik z kl. III.  Gratulujemy!
Mamy nadzieję, że konkurs zmobilizuje wszystkich uczniów do pięknego i kształtnego pisania, a zeszyty będą zachęcały do czytania. W końcu to świadectwo pracy każdego ucznia.


WARSZTATY ŚWIĄTECZNE.

WSPÓLNY CZAS Z RODZICAMI I DZIADKAMI :)


MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ TEŻ I NASZĄ SZKOŁĘ :)

BYŁY PREZENTY, WESOŁE ZABWY I KARAOKE.TEATR PROFILAKTYCZNY W KLASACH I-III ORAZ W ODZIALE PRZEDSZKOLNYM
TERAZ DZIECI WIEDZĄ JAK TRZEBA ZACHOWAĆ SIĘ W RESTAURACJI. U DENTYSTY, NA DRODZE I W LESIE :)


W KLASACH I-III ZOSTAŁY  ROZDANE NAGRODY ZA PRACE W KONKURSIE

"MÓJ WYMARZONY MIŚ"


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego