GRUDZIEN - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

GRUDZIEN

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2012/2013

„Przybieżeli do Betlejem …”  czyli kolejne jasełka w naszej szkole zamknęły  rok 2012. Tradycja, kolędy i wspólne przezywanie  to nastrój wieczoru przygotowujący  nas na nadchodzące święta. Rodzice i dziadkowie nie szczędzili braw za świetne występy.
W klasach młodzież podzieliła się opłatkiem i ….jak co roku obiecała duuuża poprawę  w nadchodzącym  - 2013.
Wszyscy czekamy  na  zasłużony odpoczynek i spędzenie świąt bezpiecznie , w rodzinnych domach. Do siego roku  !!!

_____________________________________________________________________________________

__________________________________________

Pozostając już w klimacie i nastroju świat Bożego Narodzenia -Aniołki ze Szkoły Podstawowej w Nietkowie zapraszają rodziców , dziadków oraz mieszkańców  na  tradycyjne Jasełka wraz z kolędowaniem w czwartek o godz. 16-ej do szkolnej świetlicy.

_____________________________________________________________________________________
Nasza szkoła w dniach 13-16 grudnia miała niecodziennych gości  , grupę młodzieży  -Stypendystów Fundacji „ Dzieła Nowego Tysiąclecia „. Fundacja została powołana  w celu upamiętnienia Pontyfikatu Jana Pawła II poprzez promowanie jego nauczania  i wspieranie przedsięwzięć  w dziedzinie edukacji i kultury.  Fundacja przyznaje stypendia na naukę szczególnie uzdolnionej  i ubogiej młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości i zaniedbanych terenów. Obecnie jest 87 takich stypendystów – wśród nich nasz były uczeń Paweł Radziejewski , który przygotowywał całe spotkanie jako gospodarz  spotkania.

W  sobotę   stypendyści z całej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej mieli „spotkanie opłatkowe „ w naszej szkole. Szkolna świetlica pięknie przystrojona  ze scenografią szopki betlejemskiej. Uczniowie ze szkoły w Nietkowie pod opieką swoich nauczycieli przygotowali dla gości  tradycyjne „ Jasełka „ oraz wspólne kolędowanie . Mali artyści zachwycili młodzież, otrzymali brawa i aplauz  „ na stojąco „ z czego byli oczywiście bardzo dumni.

Wieczorne spotkanie „opłatkowe „ młodzieży uświetnił swą obecnością  Biskup Senior Paweł Socha. Odprawiono uroczysta msze w miejscowym kościele, pięknie śpiewali i grali na różnych instrumentach stypendyści. Księdza Biskupa w naszej miejscowości powitali uczestniczący w spotkaniu Ksiądz Proboszcz  oraz  Dyrektor Szkoły. Oczywiście zadbaliśmy o wpis pamiątkowy do szkolnej kroniki……..

Ksiądz Biskup był wyraźnie wzruszony i uradowany spotkaniem oraz miał wiele mądrych słów i przesłań dla młodzieży . „Życzę stypendystom formacji duchowej w duchu wiary, ukończenia studiów i dobrego startu do pracy zawodowej”. Biskup mówił również między innymi  jak ważne są dla każdego poszukiwania człowieczeństwa i sensu  życia,  aby odnaleźć w życiu samego siebie i mieć różne zainteresowania, które nie tylko rozwijają osobowości ale są bardzo przydane .

Były prezenty, goście otrzymali  charakterystyczne stypendialne chusty , a Biskup – grafikę Jana Pawła II wykonana przez Andrzeja Radziejewskiego .Młodzież przygotowała również krótką inscenizację jasełkową, był opłatek , życzenia, wigilijne potrawy, wspólne kolędowanie i wiele ciepłych słów .

Późnym wieczorem młodzież pożegnała Biskupa owacjami i brawami w podziękowaniu za uświetnienie jego osobą tego ważnego dla młodych ludzi spotkania. Gorące rozmowy nie tylko przy choince , trwały prawdopodobnie aż do rana.

__________________________________________________________________________________________________

Dla przypomnienia , grupa ubiegłorocznych szóstoklasistów odwiedziła Fundację WOŚP w Warszawie. Uczniowie zobaczyli jak wygląda  praca Fundacji na co dzień oraz mieli okazję spotkać się i porozmawiać  z  Jurkiem Owsiakiem . To było przesympatyczne spotkanie. Jurek jest bardzo otwartą, dynamiczną  osobą,  a wokół niego czuje się bardzo pozytywną energię. Nawet zostaliśmy uwiecznieni na reklamowym klipie  WOŚP, na którym zostaliśmy przedstawieni jako „ zakręcone  dzieciaki z Nietkowa „ . Było bardzo wesoło a wszyscy zgodnie krzyczeli  „ się ma „ . Zostało parę pamiątkowych zdjęć i wielka ochota do udziału w kolejnym Finale, który zbliża się wielkimi krokami …….

_____________________________________________________________________________________
Mikołaj w naszej szkole tez był  i przyniósł prezenty wszystkim grzecznym dzieciom. Były oczywiście słodkości ale  także słowniczki ortograficzne, pióra i inne niezbędne dla uczniów przedmioty. Również w naszej zerówce pojawił się św. Mikołaj z workiem prezentów. Ależ było wesoło!!!Każde dziecko dostało paczkę i mogło usiąść Mikołajowi na kolanach.
DZIĘKUJEMY CI MIKOŁAJU!!! 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego