KWIECIEN - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

KWIECIEN

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2012/2013

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA. Piątek

Piątek w naszej szkole był dniem Quizów i zagadek. Nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę w dziedzinie zdrowego odżywiania i sportu.
Na górnym korytarzu można było również podziwiać  prace z ceramiki  naszych uczniów wykonywane pod bacznym okiem pani Joanny Wojtaszek.

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA. Czwartek
Uczniowie przygotowali prezentacje na temat  warzyw i owoców  w myśl koloru jaki wylosowali .  

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA.   Środa
Cały dzień poświecony  zdrowemu trybowi życia a więc zdrowe odżywianie i sport. Uczniowie wykonują „ Piramidy zdrowia „  oraz plakaty zachęcające do uprawiania zdrowego trybu życia.  Były prezentacje w wykonaniu najmłodszych uczniów  „zerówki „ oraz klasy czwartej, marszobiegi  oraz zawody sportowe.
Konkurencje sportowe były oparte na zadaniach zręcznościowych Kawiarenka również tylko ze zdrową żywnością.

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA. Wtorek – gimnastyka zdrowy Patrol, śniadanko dla ucznia i  ratuj życie.
Przez cały tydzień grupy zdrowego patrolu przeprowadzają w klasach gimnastykę  śródlekcyjną a na długich przerwach nasi nauczyciele trenują  młodzież jak udzielać pierwszej pomocy. Przydają się fantomy Fundacji WOŚP, sprawnie i obrazowo można pokazać dzieciom zasady  ratowania życia. Rodzice od rana wystawili stoisko ze zdrowym śniadaniem , płatki z jogurtem, naleśniki z twarożkiem , wiosenne kanapki i sałatki…..smacznie. Warto wspomnieć ,że przez cały tydzień szkolny sklepik  czyli automaty z napojami gazowanymi maja  „ wolne „ . Zamiast puszki – kubek owocowej, zimnej herbatki.

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA . Poniedziałek  - Dzień Ziemi .

Uczniowie zdobywali wiedzę  na temat zagrożeń cywilizacyjnych i i tych najbliższych  nam problemów jakim jest zaśmiecanie środowiska, wypalanie traw i ratowanie kasztanowców dotkniętych  chorobą . Dzieciaki poświęciły godzinę dla Ziemi - kasztanowce otrzymały nowe opaski wyłapujące groźnego owada odpowiedzialnego za szkody na tych pięknych drzewach, świat wokół nas został posprzątany, śmieci zebrane. Uczniowie wysłuchali  prezentacji na temat głównych problemów jakie martwią nasza planetę, pochylili się nad problemami wypalania traw . Powstały tematyczne plakaty i hasła  . Uczniowie mogą też obejrzeć ciekawą wystawę na korytarzu i przejrzeć przyrodnicze książki i albumy. Na koniec dnia w myśl hasła „rośnij zdrowo i sportowo” odbyły się rozgrywki i zawody zręcznościowe na boisku sportowym.

19 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję oglądać przedstwienie w teatrze pt "Dziadek do Orzechów". Nie byliśmy osobiście ale teatr był w nszej  na żywo a możliwość taką mieliśmy dzieki teatrowi on-line. Transmisja przedstawienia zaczeła się o godzinie 11:00 w czwartek. uczniowie klas IV-VI podziwiali aktorów na scenie i nie do końca mogli uwierzyć, że oglądają przedstwienie razem z widownią w teatrze.

18 kwietnia w Zaborze odbyły się Ośrodkowe Zawody Szkół w Piątkach. W zawodach udział brało pięc drużyn. Drużyna naszej szkoły zajęłą 3 miejsce w turnieju. Niestety tylko 2 pierwsze miejsca awansowały do etapu powiatowego.

W dniu 11 kwietnia uczniowie naszej szkoły Paweł Lewandowski, Kamil Huzarewicz i Paweł Kurowski zajęli piąte miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody te odbyły się w Nowym Kramsku. Nasi reprezentanci rozwiązywali testy z zakresu ruchu drogowego, a także wykonywali zadania praktyczne na rowerowym torze przeszkód i w miasteczku ruchu drogowego. Doskonale poradzili sobie również z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

Właśnie dotarły do nas nagrody dla uczniów  za udział w  regionalnym, świątecznym konkursie na stroik i palmę wielkanocną  zorganizowany przez  Lokalną Grupę Działania między Odrą a Bobrem .
W konkursie udział wzięły dzieci  z 16 szkół podstawowych z terenu działania LGD Między Odrą a Bobrem. Do oceny zgłoszonych zostało  łącznie 90 prac, w tym: 39 pisanek  wykonanych oraz 51 palm/stroików  wielkanocnych. Komisja konkursowa na posiedzeniu w dniu 26.03.2013
r. dokonała  oceny złożonych  prac  konkursowych. To co nas najbardziej ucieszyło to wyniki  :

W kategorii pisanka : I miejsce dla Alana Drzwieckiego z kl.  szóstej

prace konkursowe można zobaczyć tutaj..

Nagroda dodatkowa dla uczennic z kl. trzeciej – Karoliny Szeląg i Sandry Borowskiej za stroiki świąteczne .

Ze względu na ilość i jakość nadesłanych prac  nagrodę dla najlepszej szkoły otrzymała Szkoła  Podstawowa  w  Nietkowie. Nagroda jest bardzo cenna – bardzo dobrej jakości aparat fotograficzny marki Panasonic , na pewno przyda się w szkole . Gratulujemy uczniom i opiekunom, p. Iwonie Smorąg i p. Joannie Wojtaszek.


Dnia 05.04.2013 r. w MGOK w Czerwieńsku odbył się  gminny konkurs muzyczny PRO ARTE. Naszą Szkołę wNietkowie bardzo licznie reprezentowały następujące zespoły i wykonawcy :
w kategorii wiekowej I- III - zespół " KANON"
,duet muzyczny Sandra Jadczak oraz Monika Rzeszutek oraz solistka Aleksandra Kozłowska .Natomiast w kategorii wiekowej IV- VI - zespół " RYTM" zespół " REZONANS" działający przy Domu Kultury oraz solistki Klaudia Frątczak, Klaudia Bodora oraz Patrycja Kotowska .
Nominacje do przeglądów powiatowych otrzymały dwa zespoly : " KANON" oraz " RYTM" ora duet muzyczny natomiast wyróżnienia otrzymały : Aleksandra Kozłowska oraz Klaudia Bodora .
Gratuluj
emy wszystkim wykonawcom  za wspaniałą postawę na scenie i życzymy dalszych sukcesów muzycznych .

DNIA 4.04.2013 r. 20 UCZNIÓW KLASY SZÓSTEJ PRZYSTĄPIŁO DO OGÓLNOPOLSKIEGO SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY. SPRAWDZIAN OPARTY JEST GŁÓWNIE NA SPRAWDZENIU PODSTAWOWYCH WIADOMOŚCI Z JĘZYKA POLSKIEGO, MATEMATYKI, PRZYRODY I HISTORII, UMIEJĘTNOŚCI LOGICZNEGO MYŚLENIA I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW.
ZA NASZYCH UCZNIÓW TRZYMA
LI KCIUKI  NAUCZYCIELE I WSZYSCY RODZICE.
SPRAWDZIAN W CAŁEJ POLSCE ROZPOCZ
ĄŁ SIĘ PUNKTUALNIE O GODZINIE 9:00.
Dzień ten
był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla pozostałych uczniów.                                                                          


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego