LISTOPAD - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

LISTOPAD

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2012/2013

Hokus – pokus, czary - mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.


Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, ...wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykła. Więc w piątek 30 listopada od samego rana w naszej szkole było wesoło. Uczniowie przygotowali wrózby a co niektórzy sie poprzebierali. Każdy miał możliwość sprawdzić co go czeka w przyszłość. Klasa Va przygotowała kawiarenkę ze słodkościami. Wszyscy dobrze się bawili!


_________________________________________________________________________________
W środę odbył się wojewódzki konkurs piosenki angielskiej pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego w Sali Komunalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze. Konkurs został zorganizowany przez Społeczną Szkołę Podstawową Nr 1 STO. Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy artystów. Z klas I-III Aleksandra Kozłowska, Aleksandra Pacyna, Monika Rzeszutek, które zaśpiewały "Deszczową Piosenke" Gena Kelly w układzie tanecznym. Natomiast z klas IV-VI naszą szkołę reprezentowała Patrycja Kotowska w utworze  "Give" Shauny Baker  a jako tło taneczne wystąpiły Klaudia Szymanowska oraz Kornela Szczepaniak. W przeglądzie piosenki wzięło udział ponad 30 -stu wykonawców, poziom był bardzo wysoki. "Deszczowa Piosenka" zdobyła III miejsce. BRAWO DZIEWCZYNY!!!

_________________________________________________________________________________________
W środę 21 listopada 2012 r. w Świdnicy odbył się Powiatowy Przegląd Pieśni Ludowej.
W przegladzie tym wzieły udział zespoły muzyczne z naszej szkoły.
Zespół Wokalno -Instrumentalny Canon w skład którego wchodzą uczniowie klasy I i III zajęły III miejsce prezentujac piosenkę "Depce Konik" jak również zespół "Rytm", który w swojej kategorii wiekowej uczniowie klas IV-VI zdobył II miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody- drobne upominki oraz dyplomy za udział.

_________________________________________________________________________________________
Dzisiaj 16 listopada w naszej szkole dokonanao uroczystego otwarcia PLACU ZABAW.
Inwestycja jest zrealizowana w ramach działania 413 - Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju, objętych dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej.

Na ten plac zabaw nasi uczniowie czekali wiele lat. Plac bedzie podlegał rozbudowie- jak obiecuje pani Dyrektor, w przyszłym roku pojawią się kolejne atrakcyjne urzadzenia. Na razie cieszymy się z tego co mamy. Dzisiejszego otwarcia dokonali przedstawiciele kazdej klasy, po czym uczniowie szukali przygotowanych dla nich i ukrytych na palcu zagadek. Była udana zabawa co widac na zdjeciach:).

_____________________________________________________________________________________
Dżdżysty, jesienny czwartek w szkole był bardzo wesoły dzięki akcji samorządu szkolnego "DZIEŃ WESOŁEJ CZAPKI".
Zarówno uczniowie jak i nauczyciele poprzebierani byli w śmieszne nakrycia głowy wzbudzajac wiele śmiechu i radości.
wesoła czapka nie jest strojem codziennym gdzyz obowjazuja nas mundurki ale z pewnościa taki dzien WESOŁEJ CZAPKI przyniósł wiele uśmiechu i zartów. Śmieszne czapki i ich właściciele wzieli udział w róznych konkursach. W zeszłym roku o tej porze mieliśmy dzień kapcia- jedna i druga inicjatywa bardzo sie podoba wszystkim uczniom!!!!!

_________________________________________________________________________
Halloween


W środę w naszej szkole odbyła się zabawa kostiumowa w klimacie Halloween . Było bardzo wesoło i nastrojowo .Wszyscy uczniowie uczą się języka angielskiego i wiedzą , że ta sympatyczna zabawa to  tradycja i element kultury krajów anglosaskich obchodzonych w Stanach  Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Od lat taką zabawę jako namiastkę tej kultury poznajemy w okresie listopadowych , ponurych dni. Jest dobra zabawa, wesołe konkursy,  trochę straszenia i tańców . Obowiązkowo lampiony z dyni , jakie dzieci własnoręcznie wykonują w domu bądź w szkole i inne elementy wystroju Halloween- duszki, nietoperze i baby jagi…… Kawiarenka i przysmaki  przygotowane przez trzecią klasę zachęcały do smacznej konsumpcji…

________________________________________________________________________________________
W sobotę w szkole odbyły się Szkolne Zawody Latawcowe w których wzięło udział 14 drużyn. Uczniowie samodzielnie wykonywali latawce na zajęciach technicznych bądź kółkach zainteresowań pod czujnym okiem pana Jakuba Kosiaka , który znakomicie zna się na zasadach  budowania i lotu latawca. W drużyny tworzyli uczniowie wraz z rodzicami Okazuje się , że wszystko ma znaczenie – szkielet , materiał budulcowy , długość ogona latawca,  kąt spięcia linek tzw .uzdy  no i oczywiście  wiatr , który dopisał w sobotę znakomicie .

Najpierw odbył się pokaz  wszystkich latawców – prezentacja . Pani Joasia oceniała  sposób zdobienia, malowniczość ogonów i generalnie wizualna prezentację i przyznała punkty .

_________________________________________________________________________________________
Zawody odbyły się  na łące  tuz przy mostku nad Zimnym Potokiem, gdzie zwykle uczniowie wychodzą na marszobiegi. Koń był bardzo zdziwiony tym co zobaczył………

_____________________________________________________________________________________
Rodzice bawili się bardzo dobrze a mieli ogromną rolę do spełnienia , gdyż  byli odpowiedzialni za przygotowanie latawców do startu. Dobrze , że łąka była ogromna – było gdzie się rozpędzić……..

_____________________________________________________________________________________________

Latawce na niebie prezentowały się pięknie- wiatr dopisał więc było na co popatrzeć…….
Pan Jakub przez tubę instruował  jak fachowo „wypuścić „ latawiec aby poszybował  wysoko_____________________________________________________________________________________
Najlepsze latawce – te które zdobyły najwięcej punktów za wykonanie, prezentacje i oczywiście  najdłużej utrzymujące się w powietrzu  - mieli – Przemek i Tyśka z klasy trzeciej –zdobyli maksymalnie po 40 punktów

_________________________________________________________________________________________
Na koniec podsumowanie - były nagrody , dyplomy i słodki poczęstunek na zakończenie miłego dnia.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego