LISTOPAD - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

LISTOPAD

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2013/2014

Dnia 20 listopada w Czerwieńsku odbył się Gminny Turniej Piłki Koszykowej chłopców i dziewcząt. W turnieju wystartowały drużyny z Czerwieńska, Nietkowa i Nietkowic. Po zaciętych rozgrywkach wśród chłopców wygrała drużyna z Nietkowa i jednocześnie zakwalifikowała się do rejonowych Ośrodków. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła II miejsce.

Hokus – pokus, czary - mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.

Zgodnie ze starym , polskim obyczajem w noc św. Andrzeja chcemy poznać swoją przyszłość. Każda klasa przygotowała na szkolne Andrzejki swoje stosika wróżbiarsko-kabałowe w szkolnej świetlicy aby  tradycji stało się zadość . Wszystkie zabawy i wróżby cieszyły się ogromnym powodzeniem. Bardzo podobało się dzieciom lanie wosku przez dziurkę od klucza. Ciekawe co przyszłość przyniesie…..
Była muzyka i dużo zabawy. Tego dnia obejrzeliśmy też internetowy spektakl „ Tymoteusz wśród ptaków „.
Nauczyciele tez okazali się wielcy - odwołane kartkówki i sprawdziany, przyjemne wróżenie i dużo muzyki. Jednym słowem miły dzień  w ten Andrzejkowy piątek .


W nszej szkole ruszyła ogólnokrajowa akcja "Góra Grosza". Celem tej akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Nasi uczniowie mają okazję uczestniczyć we wspólnym przetsięwzięciu na rzecz potrzebujacych osób.

Halloween


W  czwartek  w naszej szkole odbyła się zabawa kostiumowa w klimacie Halloween. Było bardzo wesoło i nastrojowo.
Wszyscy uczniowie uczą się języka angielskiego i wiedzą, że ta sympatyczna zabawa to  tradycja i element kultury krajów anglosaskich obchodzonych w Stanach  Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Od lat taką zabawę jako namiastkę tej kultury poznajemy w okresie listopadowych , ponurych dni . Jest  przede wszystkim okazja dla uczniów aby poznać charakterystyczny element innej kultury ,wykazać się inwencją twórczą stroju i  stylizacji  postaci . Wszystkie „ciemne „charaktery" są tego wieczoru głównymi bohaterami. Dzieciaki wyciągnęły z domowych zakamarków różne gadżety i stroje które oddały   klimat i nastrój wieczoru. Wesołe  zabawy i konkursy,  trochę  tańców . Były obowiązkowo lampiony z dyni , jakie dzieci własnoręcznie wykonują w domu bądź w szkole i inne elementy wystroju Halloween- duszki, nietoperze , baby jagi i inne straszydła …… Kawiarenka i przysmaki  przygotowane przez  szóstą klasę zachęcały do smacznej konsumpcji……
Popularne  zabawy wprowadziły radosny nastrój …….
Typowe zabawy – zjadanie cukierków i jabłek  na nitce bez  pomocy rąk ,
Karmienie  kwaśnym kisielem
, Tańce z balonem na gazecie, Taniec wokół krzeseł  We wtorek odbył się w Czerwieńsku Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.„ Wieża Babel „.
Nasza szkoła była licznie reprezentowana . Wystąpili :
Klaudia  Frątczak w piosence  Taylor Swift „ I knew you were trouble „
, wdzięczne dziewczęce trio z kl. III  Ola Kozłowska, Monika Rzeszutek oraz Sandra Jadczak    w popularnej piosence  „ Lemon Tree „ oraz nasz zespół  „ Rytm „ wykonał  swoją przebojową piosenkę ukraińską „ Oj Mariczko  „ za którą zdobył
pierwsze miejsce w kategorii zespoły szkół podstawowych  . Nasze „lemonkowe trio”  otrzymało Nagrodę Publiczności.  Brawo nasi  wykonawcy !.
Oczywiście za znakomite przygotowanie piosenki angielskiej – dla wszystkich szóstka z angielskiego !
.


Sukces uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zofii i Stanisława Wróblewskich w Nietkowie
Uczennica klasy VI Nikola Przymus otrzymała zaszczytne wyróżnienie w ogólnopolskim  literackim konkursie pod hasłem „List do taty”.
(czytaj dalej)


7 listopada najmłodsze dzieci z naszej szkoły brały udział w Turnieju "Bezpieczna Zerówka", który odbył się na Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze.
Dzieci dzielnie walczyły i utrwalały zasady bezpiecznego zachowania na ulicy i w domu a przy okazji poznały prawdziwy Komisariat Policji.

Dnia 06.11.2013 r. w Świdnicy odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej .W tym roku wykonawców jak i zespołów muzycznych było więcej a poziom artystyczny zdecydowanie   wyższy. Uczestnicy konkursu byli podzieleni na kategorie: soliści, duety oraz zespoły w dwóch grupach  wiekowych klas I-III oraz IV- VI. W  najmłodszej  grupie wiekowej wystąpił
zespół " KANON":Monika Rzeszutek, Sandra Jadczak, Aleksandra Kozłowszka .Mateusz Piwoński,Błażęj Ląd oraz solistka Aleksandra Kozłowska ,która piosenką " Poszła Karolinka" wyśpiewała sobie II miejsce.
W starszej grypie wiekowej wystąpił nasz szkolny zespół " RYTM":Paulina Lebioda,Daniela Łabieniec, Karolina Rybak, Nikola Przymus ,Joanna Karnafel ,który otrzymał III miejsce za wykonanie utworu J. Iwaszczyszyna" Na kaliny krzak"  oraz działający przy Domu Kultury zespół " REZONANS" zaskoczył mile wszystkich swoją muzykalnością  oraz  aranżacją utworu " Gdzieżeś Ty bywał czarny baranie". Skład personalny zespołu : Klaudia Frątczak ,Oliwia Rudnicka.Klaudia Bodora oraz grający na bębnie Adrian Dudek.Jury uznało ten zespół za najlepszy przyznając im I miejsce .Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki oraz miły słodki poczęstunek .
Gratulujemy wszystkim wykonawcom, którzy wspaniale zaprezentowali się na scenie, a tym samym  przepięknie wyśpiewali sobie brązowe, srebrne i złote mikrofony .


Na koniec miło się pochwalić naszymi sukcesami :Kacper Piwoński, uczeń klasy czwartej został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na ilustracje do wiersza  Wandy Chotomskiej  „ Bańkowice mydlane „.

Obchodziliśmy tez czas „ Wszystkich Świętych „ .Dzieci posprzątały groby patronów szkoły
p. Z.S. Wróblewskich, którzy spoczywają na miejscowym cmentarzu. Nadleśnictwo zwróciło się tez do szkoły z prośbą o pomoc w uporządkowaniu terenu z pozostałościami nagrobków niemieckiej rodziny hrabiowskiej z Lasek. Uczniowie z klasy szóstej podjęli się tego zadania. Teren został uprzątnięty  z liści, kamieni  i gałęzi. Na koniec prac czekała na nas miła niespodzianka w postaci ogniska i kiełbasek , które w pięknej jesiennej scenerii nad stawkiem  w Laskach , pałaszowaliśmy z wielkim smakiem.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego