LISTOPAD - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

LISTOPAD

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2014/2015


W środę w naszej szkole korytarze i świetlica zmieniły się w miejsce wróżb i zabaw a członkowie Samorządu Uczniowskiego we wrózki :).
Te niezwykłe, magiczne panie przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowej zabawy z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś dla siebie. Uczniowie z klas  
IV-VI mogli zmierzyć się również w różnych konkursach, dla każdego był jakiś słodki upominek. Wszyscy wspaniale się bawili, oby tegoroczne wróżby się spełniły.21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy "ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU I ŻYCZLIWOŚCI". Uczniowie w tym dniu obdarolwali się naklejkami smiley :) i byli dla siebie mili i życzliwi. Można było też zdobyć słodkości ale wczesniej trzeba było wypić sok z cytryny i się uśmiechnąć. :)


Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na wydarzenia wojny "Jom Kippur" (konflikt izraelsko-arabski).  Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie  i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na

całym świecie.


TYM RAZEM BYŁO BARDZO GŁOŚNO :)

Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Okręgową Komisuję Młodzieżową Okręgu Polskiego Związku Wędkarstwa w Zielonej Górze. Tematem konkursu było hasło: "Złów i wypuść". Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie tworzac swoje małe dzieła w świetlicy szkolnej. Powstało wiele pięknych prac w ciekawych technikach plastycznych.
Efektem zmagań artystycznych były wspaniałe nagrody:
I miejsce zdobyła Martyna Marciniak z klasy V
II miejsce zdobyła Martyna Hutta z klasy V
III miejsce zdobyła Aleksandra Pacyna z klasy IV
wyróznienie otrzymała Sandra Borowska z klasy V
WSZYSTKIN GRATULUJEMU !!!


POMAGAMY I GRABIMY :)

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego