LUTY - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

LUTY

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2015/2016


"STACJA KULTURA"

Samorząd Szkolny w tym roku szkolnym zaprosił dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz ze szkoły do udziału w bardzo kulturalnej akcji "Stacja Kultura", czyli cykl spotkań z kulturą innych krajów. Nasz pociąg ruszył i w tym miesiącu zatrzymał się w klasie I, którta zaprezentował kulturę i obyczaje naszych sąsiadów z Niemiec.

ZABAWA Z ROBOTAMI

Dnia 13.02.2016r. grupa 16 uczniów z kl. I-VI naszej szkoły miała możliwość przeżyć przygodę konstruktora robotów. Z profesjonalnych  klocków LEGO budowali pojazdy, które następnie mogli uruchomić i nimi sterować. Doskonale poradzili sobie ze skomplikowanymi instrukcjami i stworzyli ciekawe mechanizmy. Było przy tym wiele zabawy. Odbyły się nawet wyścigi robotów! Zajęcia te miały za zadanie budzić ciekawość i pokazać nowe możliwości współczesnej techniki. Może ktoś z uczniów  pójdzie drogą robotyki czy innego inżynierskiego kierunku?
To przedsięwzięcie było możliwe dzięki bezinteresownej wizycie Pani Anny Choruś i Pana Krzysztofa Kujawy, którzy prowadzą Fundację „Puzzle Nadziei” (www.puzzlenadziei.pl). Bardzo im za to dziękujemy. Dzięki pozyskiwanym środkom realizują ciekawe projekty dla dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że jeszcze przyjadą do naszej szkoły.
Organizatorka E. Kozak


WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE <3
BYŁA POCZTA WALENTYNKOWA, MUZYKA I ZABAWY :)

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego