MAJ - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

MAJ

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2012/2013

Publiczna Szkoła Podstawowa w Nietkowie po raz pierwszy była organizatorem turnieju w ramach  ogólnopolskiej akcji „Szczypiorniak na Orlikach”. Organizatorami i pomysłodawcami akcji są Związek Piłki Ręcznej w Polsce, główny sponsor związku – PGNiG Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Szczypiorniak na Orlikach jest programem mającym na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci, młodzieży, a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych.
Planowo zawody odbyć się miały na boisku przy naszej szkole, jednak pogoda częściowo pokrzyżowała nasze plany. Dzięki uprzejmości i gościnności Gimnazjum w Czerwieńsku chłopcy mogli rywalizować na hali sportowej „Lubuszanka”.  
W turnieju, który odbył się 28 maja 2013 roku wzięło udział 5 zespołów: SP 1 Zielona Góra, SP 3 Sulechów, SP Przylep, SP Czerwieńsk oraz SP Nietków. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich spotkań zwycięzcami okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Zielonej Góry, którzy wyprzedzili szkoły z Czerwieńska oraz Przylepu. Nasi zawodnicy sklasyfikowani zostali na IV miejscu.
Turniej przebiegał w miłej i wesołej atmosferze oraz zgodnie z duchem „fair – play”. Po zawodach zespołom wręczono pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z logo akcji. Na turnieju obecny był członek Zarządu  ds. szkolenia Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej, p. Tadeusz Mikulewicz.
Mamy nadzieję, że turniej ten na stałe wpisze się w harmonogram pracy szkoły.

W piątek 31.05.2013 r. odbyło się rozdanie nagród za udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górze. Tematem konkursu było "DBAM O PIĘKNO NASZEGO DOMU - ZIEMI". Konkurs maiła na celu między innymi promowanie działań na rzecz ochrony srodowiska, kształtowanie ekologicznej postway dzieci i młodzieży. Z naszej szkoły laureatami w konkursie zostały dwie osoby:
- Weronika Małysa
- Nikola Przymus
Uczenice wykonały piękne prace malarskie za co otrzymały ciekawe nagrody.

Czwartkowe popołudnie w naszej szkole było poświęcone naszym kochanym mamom. Z okazji zbliżającego się ich święta  uczniowie przygotowali krótką akademię , chcąc tym samym podzięwać za  trud jaki nasze mamy wkładają  w wychowanie swoich pociech. Były piękne wiersze, piosenki oraz  słodki poczęstunek.

„Cała Polska biega” jest ogólnopolską akcją, w której uczestniczy również nasza szkoła. Czwartkowy poranek był poświęcony promowaniu aktywnego wypoczynku i biegania wśród uczniów. Prawie wszyscy z naszej szkoły, włącznie z oddziałem przedszkolnym wzięli udział w akcji "Polska biega". Było dużo emocji i zacięta walka biegaczy na trasie biegu a zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami.
Najlepszymi biegaczami okazali się:
-Miłosz Bryndza z klasy I
-Martyna Hutta z kalsy III
-Robin Kuczak z klasy VI
- Agata Zaboklicka z klasy IV


W piątek uczestniczylismy w obchodach "Dni Czerwieńska" oraz Turnieju Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza. Uczniowie przeszli korowodem spod Ratusza do Gimnazjum gdzie odbył się Turniej Szkół. Prezentacje jakie przygotowały szkoły w tym roku oparte były na motywie bajkowy- wybraliśmy Królewnę Śniezke i siedmiu krasnoludków". Aktorzy z klasy II oraz grupa artystyczna spisali się znakomicie. Wielkim sukcesem było I miejsce w rozgrywkach sportowych drużyny z naszej szkoły. Za przygotowanie, występy oraz duża ilośc punktów zdobyliśmy  wtym roku Puchar Burmistrza wraz z nagrodą pienięzną - 1000 złotych. GRATULACJE dla wszystkich uczestników za piękne przygotowanie i postawę.

W środę 15.05 2013 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece C. Norwida w Zielonej Górze odbył się XIV przegląd na "Mistrza Pięknego Czytania" organizowany przez oddział dla dzieci.
laureatami z naszej szkoły zostali:
1. Hutta Martyna z klasy III
2. Lewandowski Paweł z klasy Va
3. Przymus Nikola z klasy Va

G
ala rozdania nagród, połączoną ze spotkaniem autorskim z Renatą Piątkowską, odbędzie się już w piątek 24.05.2013 na godz. 16.00 do Oddziału dla Dzieci WiMBP.


Czwartkowy dzień (16 mja) część uczniów z klas IV-VI spędziło na wycieczce szkolne pod Berlinem na Tropical Island. Wszyscy super się bawili, pluskając się w wodzie i zwiedzając atrakcje jakie oferuje wyspa.

Czwartkowy dzień był poświęcony Patronom naszej szkoły  Zofii i Stanisławowi Wróblewskim. O godzinie 10:00 odbył się uroczysty apel poświęcony życiu i pracy Państwa Wróblewskich w naszej szkole, przygotowany przez Samorząd Szkoły.
Podsumowano też konkurs zorganizowany przez opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędności na najciekawszą skarbonkę. Prace konkursowe były bardzo ciekawe, wykonane z gliny i pięknie wyeksponowane.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego