MAJ - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

MAJ

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2013/2014

Dnia 30 maja w Publicznym Gimnazjum w Przylepie odbył się "Turniej w Piłce Nożnej" chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły w Przylepie. W turnieju brały udział zespoły z Przylepu, Zielonej Góry i Nietkowa. Zespół z naszej szkoły zaprezentował się znakonicie, wygrywając wszystkie potyczki i zajmując pierwsze miejsce.
Szkołę reprezentowała drużyna w składzie:P. Lewandowski, D. Jarosz, M. Szczublewski, K. Frątczak, R. Chmielewski, P. Kaczmarski, B.Hołod, E. Zielonka, Sz. Szymański.

DZIEŃ MATKI W NASZEJ SZKOLE

Poniedziałkowe popołudnie w naszej szkole było poświęcone naszym kochanym mamom. Z okazji  ich święta  uczniowie przygotowali akademię, chcąc tym samym podzięwać za  trud jaki nasze mamy wkładają  w wychowanie swoich pociech. Były piękne wiersze, piosenki, tńce oraz  słodki poczęstunek.


POLSKA BIEGA 2014
Po raz trzeci ponad 100 uczniów oraz przedszkolaków z naszej szkoły wzięło udział w akcji Polska Biega. Najszybszymi w naszej szkole okazali się Paweł L. kl VI, Igor Sz. kl II, Agata Z. kl V, Beatka Z. kl III. Gratulujemy wszystkim wytrwałości i sportowej walki.

24.05 w Niegosławicach odbył się Konkurs muzyczny " Pejzaż muzyką malowany". Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły a mianowicie KANON oraz RYTM. Rada artystyczna na 22 zespoły przyznała tylko 7 nominacji i tytuł laureata festiwalu .Tytuł laureata otrzymali nasze zespoły KANON i RYTM .Wielki sukces i duże osiągnięcie naszych uczniów ,którzy spisali się świetnie i na scenie dali z siebie wszystko .Gratuluję wszystkim uczestnikom zespołu i trzymam kciuki za następne występy .A przed nami Festiwal w Trzcielu, Pieskach , może również w Kamieniu Pomorskim .

                                                                                         


W piątek 16 maja 2014 r. uczestniczylismy w obchodach "Dni Czerwieńska" oraz Turnieju Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza. Uczniowie przeszli korowodem spod Ratusza do Gimnazjum gdzie odbył się Turniej Szkół. Temetem przewodnim była: "Kibic na szóstkę". Nasza szkoła zdobyła 3 miejsce.ŚRODA W NASZEJ SZKOLE BYŁA DNIEM "MLEKA"NASZ SZKOŁA WZIEŁA UDZIAŁ W PROGRAMIE
"MAM KOTA NA PUNKCIE MLEKA"

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

Pod takim hasłem w naszej szkole  realizujemy  kampanię  różnych  działań, które mają  uświadomić każdemu uczniowi, co tak naprawdę oznacza i na czym  polega zdrowy tryb życia  .
_____________________________________________________________________W PIĄTEKW NASZEJ SZKOLE BYŁO MARCHEWKOWO.

Grupa przedszkolaków przedstawiła radosny i pełen radości program artystyczny dotyczący  zdrowego odżywiania. Uczniowie z entuzjazmem przyjęli  pełne dynamiki i humoru piosenki i wierszyki.  Śmiechu było co nie miara. Wszyscy nuciliśmy wesołe zwrotki piosenek .

Uczniowie klas I-IV przedstawili inscenizacje znanych wierszy o  zdrowiu , warzywach i owocach. To były bardzo aktorskie popisy. Wysłuchaliśmy bitwy warzyw  w wierszu : „ Warzywa „  „ Na straganie „  „Pan Kotek był chory „ , „ Rzepka „. Podczas  aktorskich popisów wszyscy chrupali  zdrowe marchewki i pili sok z …marchwi oczywiście.
Potyczki marchewkowe były bardzo zacięte, uczniowie popisywali się wiedzą o witaminach, wartościach odżywczych a także umiejętnościami praktycznymi  - węchu, dotyku i smaku. Doping był też doskonały.

W poniedziałek od rana rodzice przygotowali pyszne i zdrowe  dania w kawiarence  na szkolnym korytarzu. Było pysznie i oczywiście bardzo zdrowo a chętnych smakoszy nie brakowało. Uczniowie przygotowali plakaty  dotyczące  zdrowego odżywiania  a także profilaktyki bezpiecznych zachowań i negatywnych nawyków. Starsi uczniowie przygotowali scenki dramowe np. jak być asertywnym, odmawiać udziału w  głupich pomysłach  .
Najwięcej radości przyniosło dzieciom wesołe i pełne radości karaoke czyli wspólne śpiewanie. Nauczyliśmy się   „ hitów „ dotyczących  zdrowego odżywiania  i zdrowego stylu życia. rozśpiewała się cała szkoła.

WTOREK BYŁ DNIEM PROMOCJ ZDROWIA NA SPORTOWO


Cały dzień poświęcony  zdrowemu trybowi życia a więc zdrowe odżywianie i sport. Uczniowie wykonują „ Piramidy zdrowia „  oraz plakaty zachęcające do uprawiania zdrowego trybu życia.  Były prezentacje w wykonaniu najmłodszych uczniów  „zerówki „ oraz klasy czwartej
. Najbardziej emocjonująca była bitwa na Witaminy oraz konkurencje sportowe pt. "Tylko buraki nie jędzą warzyw i owoców".

Rodzice od rana wystawili stoisko ze zdrowym śniadaniem , płatki z jogurtem, naleśniki z twarożkiem , wiosenne kanapki i sałatki…..smacznie. Warto wspomnieć ,że przez cały tydzień szkolny sklepik  czyli automaty z napojami gazowanymi maja  „ wolne „ . Zamiast puszki – kubek owocowej, zimnej herbatki.


WARSZAWA WITA


Uczniowie z szóstej klasy spędzili prawie tydzień w  Warszawie.  W ciągu  kilku dni spędzonych w sercu naszej pięknej stolicy  , uczniowie przemierzali  starówkę, znane ulice, parki, oglądali zabytki i chłonęli atmosferę wielkiego miasta.  

Jeździliśmy pociągami, autobusami, tramwajami,  metrem a jedynie samoloty obejrzeliśmy  przez  szybę lotniska Chopina. Bogaty program zawierał wszystkie atrakcje jakie każdy młody obywatel powinien  w Warszawie zobaczyć.  

Oczywiście  najpierw był Zamek Królewski i Pałac w Wilanowie, gdzie było królewsko i dostojnie.  Ciekawa lekcja  muzealna o zwyczajach  na dworach królewskich bardzo wzbogaciła nasza wiedzę .

Ogromne wrażenie zrobiło  Muzeum Powstania Warszawskiego  i historia Warszawy obejrzana na filmie. Pani przewodnik ciekawie wprowadziła nas w atmosferę miasta, jego historii i kultury.

Obowiązkowy punkt programu – stadion narodowy, ciekawa trasa piłkarska pozwoliła niektórym pomarzyć i wczuć się w atmosferę wielkich sportowych widowisk.

Obejrzeliśmy inne miejsca w Warszawie takie jak   Muzeum Historyczne Warszawy , Łazienki Królewskie, Pomnik Nieznanego Żołnierza oraz zabytki  na Trakcie Królewskim i  zabytkowej starówce, mnóstwo pomników i  kościołów. Codzienne wycieczki  wypełniały szczelnie realizowany program.

Bardzo podobało się wszystkim w Centrum Naukowym Kopernik i Planetarium.

W każdym punkcie  Warszawy  górował Pałac Kultury w różnych dziennych i nocnych odsłonach.  

Przez kilka dni zachwycaliśmy się rozświetloną pięknie  stolicą, bogatymi iluminacjami, pokazami świateł . Wieczorne spacery, dynamiczne życie wielkiego miasta , wystawy, koncerty, uliczne teatry i pokazy , polityczne demonstracje   były bardzo  ciekawym przeżyciem dla wszystkich.

Długi majowy weekend okazał się być  bardzo  interesującym, niezapomnianym czasem . najważniejsze – wszyscy cało i zdrowo wrócili do domu .Przywiezione pamiątki  i zdjęcia pozwolą dzieciom na miłe powroty i wspomnienia z klasowej wycieczki.

„ Nie ma sztuki bez fantazji” ! Spotkanie z panią Eriką Schirmer  w szkole w Nietkowie.

                    
 W naszej szkole w Nietkowie , 2 maja  2014 r.,   miała miejsce niecodzienna wizyta wyjątkowych  gości . Po raz drugi odwiedziła nas  Pani Erika Schirmer , mieszkająca w Niemczech  poetka i artystka , urodzona w Nietkowie w 1926 r.  Pani Erika odbierała zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Gminy i Miasta Czerwieńsk
.

W ważnym dla Nietkowa miejscu, upamiętniającym  700 lecie lokacji naszej wsi  oraz wspólną polsko-niemiecką  historię , Pani Erika odsłoniła pamiątkową tablicę , na której zostały zapisane słowa pochodzące z jej wierszy  : „ Pokój- co za słowo ! Łamliwe jak szkło- silne jak burza ! strzeżcie pokoju”.

W szkole  przygotowaliśmy wystawę jej prac – przepięknych  wycinanek ilustrujących  najpiękniejsze i najsłynniejsze bajki. Wystawa nosiła tytuł –
Nie ma sztuki bez fantazji „.  
Goście mogli obejrzeć  wystawę  prac  naszych  dzieci  wykonanych na zajęciach  z koła garncarskiego w szkole oraz piękne prace pań z sekcji robótek ręcznych WDK i biblioteki w Nietkowie .

Ponieważ  starsza pani kocha wszelką  twórczość w działaniu, przygotowaliśmy w szkole   pokoleniowe, warsztaty artystyczne  ,w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz mieszkanki Nietkowa związane z naszą szkołą i uczniami, od lat zajmujące się artystyczną twórczością. Pani Małgorzata Misiak, nauczycielka  plastyki i techniki na emeryturze , poprowadziła dla dzieci warsztat  pięknej sztuki wycinanki. Pani Dorota Dzierżek , mama byłych uczniów szkoły, pokazała  talent szydełkowania  a pani  Agnieszka Zgoda i p. Maria Biruk , które również są emerytowanymi pracownikami szkoły– tajniki orgiami i innych mistrzowskich  wytworów.

Zarówno dzieci jak i dorośli spędzili kilka godzin przy wspólnym stole ,podziwiając swoje  artystyczne wytwory. Dzieci odkryły piękną sztukę wycinanki, która okazała się być bardzo pasjonującym zajęciem. Pani  Erika  podziwiając prace  dzieci i pań, również nie omieszkała wyrazić swojego zdumienia i zachwytu, że w tak małej miejscowości  kryje się tyle bliskich jej sercu talentów.  

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego