MAJ - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

MAJ

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2011/2012

_____________________________________________________________________________________________________________________________
  Publiczna Szkoła Podstawowa w Nietkowie w roku szkolnym 2011/12 uzyskała tytuł Szkoły OdkrywcówTalentów, który świadczy o tym, że placówka przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. Uzyskiwanie takiego tytułu – pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej  i Ośrodka  Rozwoju Edukacji było podsumowaniem osiągnięć naszych uczniów w roku  2011– w wielu  w wielu konkursach przedmiotowych, sportowych i artystycznych na różnych szczeblach, udziału w akcjach na rzecz środowiska i wolontariatu .
             


__________________________________________________________________________________________________________________


Gminny Konkurs Ortograficzny
Mistrz Ortografii 2012r.

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Stanisława Wróblewskiego w Nietkowie 29.05.2012 r.odbył się kolejny konkurs ortograficzny dla szkół z naszej gminy pt. Mistrz Ortografii.
Uczestnicy ze szkół podstawowych w Nietkowie zmagali się w konkursie indywidualnym o tytuł Mistrza Ortografii i Małego Mistrza Ortografii.
Kolejnym etapem był turniej drużynowy o przechodni Puchar Dyrektora PSP w Nietkowie.
W klasach I-III zwyciężyła szkoła z Czerwieńska a w klasach IV-VI szkoła z Nietkowa.
Dziękujemy zaprzyjaźnionym szkołom za przybycie i udział w konkursie w miłej atmosferze.
______________________________________________________________________________


25 maja z okazji Dni Czerwieńska  nasi uczniowie  uczestniczyli   w Turnieju Szkół o Puchar Burmistrza . Tematem przewodnim tegorocznego korowodu były kontynenty świata. Prezentowaliśmy Afrykę – kontynent barwny i gorący i taka też była cała nasza prezentacja, która ćwiczyliśmy i przygotowaliśmy na szóstkę z plusem! .Uczniowie i nauczyciele stanęli na wysokości zadania, kolorowe spódnice, afrykańskie maski, setki warkoczyków w dziewczęcych fryzurach, całe palety kolorów na twarzy i oczywiście mnóstwo muzyki, dźwięków  afrykańskich bębnów, nie mówiąc już o dopingu i okrzykach jakie wznosili nasi uczniowie podczas korowodu i na trybunach.
Reprezentanci naszej szkoły odebrali od p. Burmistrza symboliczne klucze od miasta i przemaszerowali z Pucharem Przechodnim Burmistrza Czerwieńska  w korowodzie. W ogólnej prezentacji  zajęliśmy drugie miejsce , sportowo byliśmy najlepsi. . Zdjęcia  z   prezentacji naszej szkoły niech mówią same za siebie. Brawo dzieciaki  za to , że was było i słychać i widać!!!
______________________________________________________________________________

Wycieczka do Wrocławia


28 maja nasi najmłodsi koledzy z oddziału przedszkolnego zwiedzili wrocławskie ZOO i Ogród Japoński.
Widać było, że oglądanie zwierząt sprawiało im wiele radości, a szczególnym zainteresowaniem cieszyły się lwy i foki, słonie, żyrafy i oczywiście pająki ptaszniki. Emocje były ogromne.
Po ZOO dzieci obejrzały uroki Ogrodu Japońskiego, w którym przedzierały się pomiędzy kwitnącymi rododendronami a strumieniami.
Wycieczka była bardzo udana. Dzieci spisały się na medal i bezpiecznie wróciły do dommu.
Dziękujemy rodzicom, którzy uczestniczyli w wycieczce i dbali o bezpieczeństwo wszystkich dzieci.

Za co kochamy nasze mamy ?

Jak co roku odbyły się w szkole dwa  muzyczne koncerty dla mam uczniów klas 0-III i IV-VI ,pełne piosenek, tańców i  wierszy- również własnego wykonania . Nie mogło zabraknąć życzeń, uścisków i uśmiechów oraz  prezentów w postaci szkatułek na drobną biżuterię, które dzieci wykonały na lekcjach  plastyki. Uczniowie w strojach galowych prezentowali się bardzo uroczyście a  mamy były uśmiechnięte .
Koncert zakończył się  słodkim poczęstunkiem i kawą oraz spotkaniami z wychowawcami klas.
______________________________________________________________________________Drużyna PSP Nietków przez rok posiadała ten wspaniały puchar jako zwycięzcy Turnieju Szkół podczas Dni Czerwieńska  
w 2011 roku.
W piątek 25.05.2012 r. niestey puchar przechodni Burmistrza Czerwieńska wraca do Czerwieńska jako trofeum w tegorocznym turnieju. Nasza drużyna prowadzi ostre przygotowania muzyczno-sportowe aby jak najlepiej się zaprezentować. Może Puchar Burmistrza wróci do nas???


______________________________________________________________________________

"POLSKA BIEGA" TO OGÓLNOPOLSKA ALCJA ZACHĘCAJACA DO BIEGANIA, AKTYWNEGO WYPOCZYNKU I RUCHU ODBYWAJACA SIĘ W MAJOWY WEEKEND. W TYM ROKU NIETKÓW ZNALAZŁ SIĘ NA BIEGOWEJ MAPIE POLSKI, PONIEWAŻ W NASZEJ SZKOLE WYSTARTOWAŁO I CO WAŻNE DOBIEGŁO DO METY 100 UCZNIÓW ORAZ KILKORO NAUCZYCIELI.
PRZYGOTOWANE BYŁY OSOBNE DYSTANSE BIEGOWE:
DLA NAJMŁODSZYCH- PIĘCIO I SZESCIOLATKÓW NAJKRÓTSZY, DLA UCZNIÓW KLAS I-III O DŁUGOŚCI 1 KILOMETRA I DLA NAJBARDZIEJ WYTRZYMAŁYCH UCZNIÓW KLASY IV-VI -2 KILOMETRY.
NAJSZYBSZY W SZKOLE OKAZAŁ SIĘ ROBIN KUCZAK-UCZEŃ KLASY V, NASTĘPNIE W KOLEJNOŚCI:
KAMIL WRONKOWSKI I DAWID WĄTOR.
NAJSZYBSI W KLASACH I-III TO UCZNIOWIE KLASY III: ERYK ZIELONKA, ADRIAN DUDEK, MACIEJ ADAMOWICZ. ŚWIETNIE SPISAŁA SIĘ GRUPA PRZEDSZKOLNA- NAJSZYBSZY: IGOR SZYMCZAK, MIŁOSZ BRYNDZA I OLIWIER ŻYDOWICZ. CIESZYMY SIĘ, ŻE UCZNIOWIE WZIĘLI UDZIAŁ W TEJ AKCJI, MOŻE NIE WSZYSCY MIELI TAKIE SAME SZANSE ALE PRZY PIĘKNEJ POGODZIE, NA POLNYCH SCIEŻKACH WSZYSCY BYLIŚMY DZIŚ ZWYCIĘZCAMI. RODZICOM DZIĘKUJEMY ZA KIBICOWANIE I ZACHECAMY DO RODZINNEGO AKTYWNEGO WYPOCZYNKU.

______________________________________________________________________________

"POLSKA BIEGA"
OGÓLNOPOLSKI BIEG
promocja zdrowia i aktywnego trybu życia

W piątek 18.05.2012 r. rozpoczynamy biegi w 2 etapach,
biegną wszystkie dzieci z naszej szkoły.
każdy uczestnik otrzymuje numer startowy,
obowiązkowy strój sportowy oraz niebieskie koszulki z projektu.

O godzinie 10:00 wymarsz dzieci na start.
Jako pierwsi pobiegną uczniowie z klas IV-VI.                                           
Startują od mostku przy przystani
a bieg kończą na mostku przy przedszkolu,
młodsi stoją na mecie i kibicują.

O godzinie 10:30 biegną dzieci z oddziału zerowego.
Startują na mostku przy przedszkolu i biegną oznaczoną trasą.
O godzinie 10:35 na starcie ustawiają się już dzieci z klas I-III,
biegną od mostku oznaczoną trasą do mety, starsi kibicują.
Życzymy udanej zabawy.
Podsumowanie o godzinie 12:00 .

________________________________________________________________________________________
Maj to znacząca data dla naszej szkoły, gdyż obchodzimy Dzień Patrona – Stanisława Wróblewskiego, który był nauczycielem w naszej szkole po zakończeniu wojny w 1945 r., przyczynił się do założenia tej placówki i pracował w niej 35 lat. 10 maja, odbył się apel poświęcony jemu   oraz i jego żonie Zofii Wróblewskiej. W ten sposób powinniśmy pielęgnować tradycję i przekazywać pamięć o wybitnych osobach kolejnym pokoleniom.
Ważnym faktem w historii szkoły było przeniesienie grobów Państwa Wróblewskich z Czerwieńska do Nietkowa, do czego przyczyniła się córka p. Wróblewskich oraz Pani Dyrektor naszej szkoły.
W tym roku dzień rozpoczeliśmy apelem, po którym uczniowie naszej szkoły udali się na cmentarz i złożyli kwiaty, zapalili znicze na grobie Państwa Wróblewskich. Pozostałą część dnia spedziliśmy biorąc udział w zajęciach sprtowych  w konkursie kaligrafii oraz na grilowaniu.
______________________________________________________________________________

W środę 09.05.2012 r. chłopcy  z klas IV-VI wzieli udział w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku.Oprócz uczniów naszej szkoły zobaczyć można było drużyny gospodarzy turnieju. Na koniec dobrej zabawy zawodnicy dostali słodki upominek.
Ponadto Paweł Lewandowski został uznany za najlepszego bramkarza zawodów. Nasi uczniowie wrócili do do szkoły z pucharem i dyplomem.

_____________________________________________________________________________
07.05.2012 r. w naszej szkole odbył się apel w formie lekcji historii poświęcony Konstytucji 3 MAJA.
Uczniowie klasy V i VI krótko przedstawili rys historyczny powołania Konstytucji 3 Maja jak również przedstawili prezentację multimedialną poświęconą tejże tematyce.
______________________________________________________________________________

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego