MARZEC - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

MARZEC

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2012/2013

W poniedziałek 25.03.2013 r. w  naszej szkole odbył się szkolny "Konkurs Recytatorski". Uczniowie klas IV-VI zaprezentowali swoje wiersze i z pośrób wielu utalentowanych osób wyłoniono trzy najlepsze osoby, I miejsce zajęła Oliwia Rudnicka, II miejsce Natalia Dolata i III miejsce Nikola Przymus,  będą one reprezentowały naszą szkołę na konkursie Pro-Arte w Miejskim Domu Kultury w Czerwieńsku.

W oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Nietkowie dzieci przygotowując się do Świąt Wielkanocnych, poznają również tradycje z nimi związane. Na początek podczas zajęć otwartych wykonywały wspólnie ze swoimi mamami palmy wielkanocne. Na ten dzień przygotowywały się cały tydzień; uczyły się robienia kwiatów z bibuły, zbierały suszone kwiaty oraz gałązki. W piątek 22 marca zaprosiły swoje mamy, by wykonać własną palemkę.
Mamy spisały się na medal. Wspólnie z dziećmi układały kompozycje do palm i  podsuwały własne pomysły. Każda palma była inna i każda pięknie wykonana. Dzieci cieszyły się ze wspólnych zajęć oraz z tego, że będą mogły iść w niedzielę do kościoła ze swoją palemką.  Na koniec opowiedziano dzieciom, że zgodnie z wierzeniami i zwyczajami poświęcona palemka nabiera wielkiej mocy. Chroni ludzi, zwierzęta, domy i pola przed ogniem i wszelkim złem.
Dziękujemy rodzicom za uczestnictwo w zajęciach, dzięki którym poprzez propagowanie tradycji i folkloru pogłębiamy w dzieciach wiedzę na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej.

DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE


21 MARCA witaliśmy wiosnę, chociaż za oknami pruszył śnieg, a świat był biały. Może nasze starania przegonią zimę i przyroda rozkwitnie kolorami.
Uczniowie klas IV, V i VI pod kierunkiem pani Eli Kozak przygotowali na ten dzień ciekawy spektakl oparty na wierszach Juliana Tuwima. Rok 2013 został ogłoszony własnie rokiem Juliana Tuwima. Wszyscy uczniowie doskonale bawili się przy "Rzepce" i "Lokomotywie".
Pani aleksandra Kwaśniewska przeprowadziła w klasach "Wiosenny quiz". Najlepszymi znawcami przyrody okazał się klasa IV. Na korytarzach szkoły zapanowała wiosna, pojawiły się kolorowe plakaty, bukiety i dekoracje. Wesoły korowód z marzannami przemaszerował przez ulice Nietkowa, towarzyszyły jemu wesołe okrzyki. Na koniec marzanny zostały spalone. Uczniowie mieli również możliwość wykazania się w "Konkursie Talentów". Rywalizacja była zacięta, najlepsi otrzymali nagrody i dyplomy.

Miło nam poinformować , że wraz z wiosną budzą się w naszej szkole wiosenne talenty. W marcu osiągnęliśmy kilka sukcesów.  Drużyna piłki nożnej  naszej szkoły  zajęła pierwsze miejsce  w Gminnym Turnieju  „ 5” Piłkarskich Chłopców.Jest to niewątpliwie również sukces  juniorów  „Odry Nietków„ gdyż tam  na co dzień nasi uczniowie trenują pod okiem fachowców.Dalej chłopcy będą reprezentować naszą gminę w rozgrywkach powiatowych.


Również szkolna drużyna  zajęła pierwsze miejsce w  Gminnym Turnieju  Bezpieczeństwa  w Ruchu Drogowym jaki odbył się  15 marca w Gimnazjum Czerwieńsku. Chłopcy  będą reprezentować nasza gminę  na szczeblu powiatowym.

Warto tez wspomnieć , że uczennica kl. III Martynka Sz. zdobyła trzecie miejsce w konkursie  plastycznym Miejsko-Gminnego Domu Kultury w ramach projektu :  Polsko-Niemiecki Dzień Kobiet , „ Naprawdę jaka jesteś ….”.
Brawo dzieciaki !!!

Czwartek w naszej szkole był bardzo słodkim dniem. Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole wspaniały "DZIEŃ CZEKOLADY". Wszyscy uczniowie pozanli tajniki produkcji i pochodzenie tego słodkiego przysmaku. Odbyły się również wybory na "Czekoladową Superdziewczynę". Została nią Patrycja Kotowska z klasy VI. Natomiast I miejsce w konkursie na "czekoladowy wierszyk" otrzymał Alan Drzewiecki również z klasy VI. Za "czekoladowego stworka" w konkursie plastycznym I miejsce zdobyła Sandra Jadczak uczennica klasy II. Wszystkie dzieci miały również możliwość degustacji przeróżnych smakołyków w klasowych kawiarenkach. Dzień był bardzo u dany i słodki.


Konkursy i zabawy z okazji DNIA CZEKOLADY w naszej szkole


KAWIARENKI ZE SŁODKOŚCIAMI

Piątek był bardzo ciekawym dniem, szczególnie dla klasy VI. Z  1 marca  na  2 uczniowie klasy szóstej mieli okazję nocować w szkole. Nocka filmowo-czytelnicza została zarganizowana przez bibliotekę szkolną. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnych zabawach, poczytać literaturę fantastyczną i również pooglądać filmy. Bardzo dobrą kolację przygotowała wychowawczyni klasy pani Joanna Wojtaszek a była to PIZZA. Wrażeń było bardzo dużo i dopiero nad ranem niektóre osoby zapadły w głeboki sen. Nie trwał on jednak długo gdyż o godzinie 8:00 była pobudka.:)
___________________________________________________________________________________________

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego