MARZEC - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

MARZEC

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2015/2016
DZIEŃ WIOSNY


W czwartek klasa 5 przygotowała apel profilaktyczny pt "Telewizja i internet-wróg czy przyjaciel".
Po apelu Pani Dyrektor przeprowadział pogadankę na temat bezpiecznej drogi rowerwem do szkoły i do domu. Przypomniała o zasadach poruszania się rowerem po drogach i o posiadaniu odpowiedznich dokumentów uprawniających do jazdy rowerem.

21 marca jest według Kalendarza Europejskiego uznany za Dzień Tolerancji, czyli dzień szacunku, akceptacji i uznania dla różnorodności oraz odmienności. W tym wyjątkowym dniu wszyscy ludzie jednoczą się we wspólnym apelu o tolerancję, o zgodne współżycie na Ziemi wszystkich nacji. W naszej szkole staramy się być tolerancyjni wobec pochodzenia, niepełnosprawności, indywidualności oraz wyznawanej religii. Pielęgnujmy te wartości, a przejawem tego był apel przygotowany przez wychowawcę i uczniów klasy trzeciej.
   Udział w apelu stał się dla wielu uczniów okazją do refleksji nad postawami wobec innych ludzi. Wśród obowiązków życia codziennego, w ciągłej gonitwie, zapominamy o potrzebach ludzi wokół nas. Zauważamy jedynie to, co dotyczy nas samych, śmiejemy się z innych, oceniamy ich, krytykujemy. Zapominamy, że nasze zachowanie może przeszkadzać, ranić i krzywdzić.

   Aby przypomnieć o tolerancji, klasa trzecia, zaprezentowała społeczności szkolnej pouczający apel pt. „Integracja, tolerancja. ” Nie zabrakło scenek rodzajowych, pokazu mody, rapowanej pisenki, wierszy, czy tańca z flagami. Z pewnością każdego ucieszył fakt rozburzenia symbolicznego muru braku tolerancji, który dzieli społeczeństwa.
   Wierzymy, że ten dzień nie minie bez echa, lecz pomoże spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością oraz nauczy akceptacji i szacunku.GMINNY KONKURS PIOSENKI W CZERWIEŃSKU

ZESPÓŁ "RYTM" otrzymał NOMINACJE
JUSTYNA WILCZAK -WYRÓŻNIENIE za występ solo

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

NOMINACJE OTRZYMAŁA: JUSTYNA WILCZAK z klasy V

WYRÓŻNIENIE OTRZYMALI: ALEKSANDER PIETRYKA z klasy IV I
PARTYCJA DZRZEWICKA z klasy III


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W PIĄTEK 4 MARCA  ODBYŁY SIĘ SZKOLNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO. PRZYSTAPIŁO DO NICH DZIESIĘCIORO UCZNIÓW Z KLAS IV – VI. WSPANIALE ZAPREZENTOWALI WYBRANE WIERSZE. DO ETAPU GMINNEGO -

14 MARCA  -NZAKWALIFIKOWALI SIĘ:

ALEKSANDER PIETRYKA Z KL. IV – I MIEJSCE,
JUSTYNA WILCZAK Z KL. V – II MIEJSCE,
MARTYNA GAŃKO  Z KL. IV – III MIEJSCE.
WYRÓŻNIENIA OTRZYMAŁY – OLA DOLATA I BEATA ZABOKLICKA.     
WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ  I GRATULUJEMY SUKCESU!

ORGANIZATORKI
PANI SYLWIA STASICZEK I PANI ELŻBIETA KOZKA

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego