NASZ WSPÓLNY CZAS - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

NASZ WSPÓLNY CZAS

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2015/2016


DZIEŃ MAMY I TATY W NASZYM ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM.
MOGLIŚMY WYBRAĆ SIĘ DO KRAINY BAJEK, POSŁUCHAĆ PIOSENEK. RODZICE OTRZYMALI RÓWNIEŻ UPOMINKI ZROBIONE PRZEZ SWOJE POCIECHY NA ZAJĘCIACH PLASTYCZNYCH. PANI MAŁGOSIA PODZIĘKOWAŁA ZA UDZIAŁ ORAZ NAGRODZIŁA RODZICÓW I DZIECI ZA UDZIAŁ W KONKURSIE NA PLAKAT Z OKAZJI TYGODNIA ZDROWIA. BYŁO DUŻO RADOŚCI I WSPÓLNEJ ZABAWY:)TYDZIEŃ ZDROWIA RÓWNIEŻ W NASZYM ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

CZWARTEK DZIEŃ MARCHEWKI

URODZINY ADASIA
PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ BOCIANY :)
URODZINY NATHANIELA!!!


POCIĄG KULTURA ZATRZYMAŁ SIĘ NA NASTĘPNEJ STACJI,
TYM RAZEM W CHINACH :)

GLINA W PRZEDSZKOLU


W tym tygodniu nasi najmłodsi poznawali tajniki teatru. Tematyka dotyczyła zarówno teatru żywego jak i lalkowego. dzieci poznały pojęcia związane z teatrem, rodzaje kukiełek, a w środę gościły aktorów z Krakowa z bajką "Piekna i Bestia".


DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ODWIEDZIŁY BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ.
WIZYTA OKAZAŁA SIĘ BARDZO CIEKAWA I INTERESUJĄCA DLA PRZEDSZKOLAKÓW.
MOGŁY ZAPOZNAĆ SIE Z KSIĘGOZBIOREM BIBLIOTEKI POOGLĄDAĆ KSIĄŻECZKI I POSŁUCHAĆ BAJEK.

DZIEŃ KOTA :)
URODZINY WERONIKI
WYCINANKI :)


Tłusty czwartek z "Babcią i Dziadkiem"

4 lutego nasze przedszkolaki od samego rana przygotowywały się na spotkanie ze swoimi babciami i dziadkami. Najpierw wypiekały pyszne faworki, a po południu pięknie śpiewały, tańczyły i recutowały wiersze dla swoich gości. Na koniec dzieci podarowały swoim babciom i dziadkom kwiatki z serduszkiem wylepionym z gliny na zajęciach artystycznych. Przedszkolaki spisały się na medal, goście byli zachwyceni i zadowoleni ze swoich wnuków. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną, wesoła zabawę podczas spotkania.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.KARNAWAŁ CZAS ZACZĄĆ

ZABAWA BYŁA SUPER!!!OBCHODZIMY URODZINY :)

DZISAJ URODZINY OBCHODZIŁA GABRYSIA

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGOOBCHODZIMY URODZINY :)

DZISAJ URODZINY OBCHODZIŁA GABRYSIA

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO


Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza Majka Ciukowska z Oddziału Przedszkolnego  wykonała piękną pracę „Kartka Świąteczna „  na konkurs Wojewody Lubuskiego i znalazła się w gronie laureatów tego konkursu. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac z całego województwa, wyróżniono sześć.  Majka odebrała nagrodę w Gorzowie , gdzie pojechała na specjalne  zaproszenie wraz z mamą oraz nauczycielką plastyki. Brawo Majka i gratulacje dla rodziców.

Wiesz, Mikołaju, tak myślimy sobie,
że dobrze będzie, gdy powiemy Tobie,
że czasem ktoś z nas niegrzeczny bywa,
złości się, płacze, kogoś przezywa.
Nie słucha mamy, nie pije mleka,
Nie chce pomagać, tylko narzeka.
Dlatego dzisiaj,

Pragniemy połączyć się miłą zgodą.
Powiemy razem – tak, przepraszamy,
Od dzisiaj wszyscy się poprawiamy,

Pieczemy pierniczki i
malujemy kartki z życzeniami,

Żeby Mikołaj mógł w przyszłym roku
Znowu prezenty przynieść nam wokół.WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W NASZYM ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM.

WSPÓLNY CZAS Z RODZICAMI I DZIADKAMI.


I DO NASZEGO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ZAWITAŁ MIKOŁAJ
DZIECI POWITAŁY MIKOŁAJA Z WIELKĄ RADOŚCIĄ  :)
BYŁO DUŻO PREZENTÓW, ZABAWY I UŚMIECHU.

    Z największą  przyjemnością  informujemy , że przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w naszej szkole znalazły się na liście laureatów VI Ogólnopolskiego Wielkiego Konkursu Ekologicznego  „ Zrób to sam „, dla Przedszkoli.  Dzieci wykonały pracę  a właściwie  orkiestrową instalację muzyczną pt „ Muzyka wiatrem  grana „ . Jest to orkiestra  składająca  się z niepotrzebnych rzeczy, które dzieci znalazły wraz z rodzicami  we własnych  gospodarstwach domowych.   Różne przedmioty  mają posłużyć do zabawy w wydawanie  różnorodnych  dźwięków  granych na wietrze i wsłuchiwanie się w ich brzmienie. W skład orkiestry wchodzi mnóstwo elementów, począwszy od  rowerowej ramy , kół, talerzy a skończywszy na emaliowanych czajnikach. Wspólnymi siłami kreatywnych dzieci i pomysłowych rodziców  wyszło „ dzieło ”   czyli wielki instrument , który już samym wyglądem robi wielkie wrażenie i został doceniony przez jury.
Konkurs  Ekologiczny od lat cieszy się wielką popularnością Polsce , w tym roku  wpłynęło z całej Polski  2400 prac . Z tego  120  prac  to prace  wyróżnione  tytułem laureata. Orkiestra przedszkolna  pt. „ Muzyka wiatrem  grana „ otrzymała bardzo wysokie  19 miejsce.
Z tego instrumentu może  nie będzie wielkiego koncertu ale  „ przedszkolna orkiestra „ jest zdecydowanie instrumentem użytkowym, na co dzień przynosi  mnóstwo zabawy. Z  pewnością też znajdzie  stałe miejsce  aby służyć następnym pokoleniom i do zabawy i do dalszych inspiracji.   
Zdolni w naszej szkole nie tylko uczniowie -  brawo maluchy.


TEATR PROFILAKTYCZNY

TERAZ WIEM JAK ZACHOWAĆ SIĘ W RESTAURACJI, U DENTYSTY I W LESIE :)

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W tym dniu nasze przedszkolaki poznały historię Pluszowego Misia, posłuchały bajki o Misiu Uszatku oraz oglądały bajki z miśkami w roli głównej.


21 LISTOPAD
DZIĘŃ ŻYCZLIWOŚCI I UŚMIECHU
RÓWNIEŻ W NASZYM ODDZIALE PRZEDSZKOLNYMDnia 27 października 2015 r odbyła się w przedszkolu Uroczystość Pasowanie na Przedszkolaka. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci. Uroczystość odbyła się w obecności pani Dyrektor, grona pedagogicznego a także rodziców. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola,  Dzieci oraz zaproszeni goście zostali przywitani przez wychowawczynię panią Małgorzatę Kozłowską oraz wróżkę. Następnie w przygotowanym przez nauczycielki programie artystycznym pięknie ubrane dzieci wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały grupowe piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Po występach artystycznych dzieci złożyły przyrzeczenia i przystąpiły do „ceremoni” pasowania. Dobra wróżka przez dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem i wypowiedzenia słów ,, Pasuję Cię na przedszkolaka” pasowała wszystkie dzieci. Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom.Warsztaty otwarte z rodzicami i dziadkami podsumowujące temetykę warzywną.

Dzieci nazywały i głoskowały znane warzywa a następnie tworzyły
kreatywne kukiełki.MARTWA NATURA W BARWACH JESIENI
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJTYGRYSEK LUPO W NASZYM PRZEDSZKOLUWITAMY JESIEŃ
ZABAWY Z CHUSTĄ W PARKU

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego