PAŹDZIERNIK - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

PAŹDZIERNIK

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2016/2017
WYBORY "SUPER CHŁOPAKA"
OTRZĘSINY KLASY IV
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

Wzięliśmy udział w akcji bicia rekordu podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca!

Po trzech latach prób WOŚP zarejestrowała do Księgi Rekordów Guinnessa próbę pod nazwą: „Largest CPR training session (multiple location)”.
Dla naszych uczniów i nauczycieli (mgr Iwony Smorąg i mgr Bogdana Rubachy) oznaczało to, że będziemy bić rekord, w którym jak największa liczba osób zgromadzona w wielu miejscach jednocześnie weźmie udział w lekcjach resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dnia 17 października 2016r., po wielu przygotowaniach i wypełnieniu dodatkowych formalności, przystąpiliśmy do wykonywania resuscytacji na fantomach. Próba miała miejsce na sali gimnastycznej naszej szkoły. Nie było to dla nas nic nowego, gdyż robiliśmy to już przez 3 lata z rzędu. Nasz tegoroczny wynik to 35 uczestników. Wynik Guinnessa, który musieliśmy pobić to 11 840 osób.

Wieczorem otrzymaliśmy maila: „Jesteście niesamowici! Ponad 85 000 osób wzięło udział w największej na świecie lekcji pierwszej pomocy organizowanej przez Fundację WOŚP!”.Wygląda na to, że dołożyliśmy swoją cegiełkę udziału w akcji pobicia rekordu.

Z dumą możemy stwierdzić, że kolejni nasi wychowankowie potrafią udzielić pierwszej pomocy, praktycznie stosując podstawowe czynności ratujące życie poszkodowanego.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego