PAZDZIERNIK - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

PAZDZIERNIK

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2013/2014


Dzieci z naszej szkoły obejrzały dwa spektakle profilaktyczne. Pierwszy był poświęcony "Agresji" a drugi "Cyberprzemocy". Obydwa widowiska były bardzo pouczające i ciekawe.Na koniec października, w  szkole odbył się  tradycyjnie jesienny Dzień Ziemniaka dla wszystkich uczniów.

Klasy I-III przygotowały wystawki z darów  jesieni, ludziki, wyklejanki z liści, warzywne stworki . Klasy starsze przygotowały przepisy na jesienne sałatki i potrawy a także ziemniaczane wierszyki i rymowanki . wszyscy uczniowie  przystroili w kolory  warzyw i owoców.

Jury oceniło jesienne wystawy ,plakaty,  udekorowane stoły i skosztowało pyszne sałatki.

Odbył się ziemniaczany  quiz wiedzy i umiejętności praktycznych


Na szkolnym boisku rozegrano ziemniaczane potyczki : bieg w worku, ziemniaczane slalomy, ucieczka przed dzikiem i inne zabawy od których wszyscy pokładali się ze śmiechu. Ale były emocje .

Wszyscy mieliśmy okazję skosztować pysznych , ziemniaczków w mundurkach z serkiem , szczypiorkiem i rzodkiewką. Mniam !!!

Taki Dzień ziemniaka bardzo nam się podoba!!! Kto był najlepszy ? Nieważne......

W październiku cała szkoła ruszyła z Ogólnopolska Akcją " Ratujmy kasztanowce " czyli takk jak co roku wielkie grabienie i utylizacja liści w naszym parku . Przy pięknej pogodzie sympatycznie  udało się popracować i zgrabić  dywany skażonych zabójczymi owadami liśćmi. Tęsknimy już do widoku cudownych, zdrowych drzew  kasztanowców , które tak usychają na naszych oczach. Miejmy nadzieję , że naszymi akcjami dajmy drzewom większe szanse na przetrwanie tej plagi owadów. Na wiosnę będziemy zakładać owadobójcze opaski.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem nauczyciela jest zawsze bardzo miłym i sympatycznym spotkaniem z nauczycielami i pracownikami szkoły. Tak było i w tym roku. Nasza uroczystość uświetnili goście z Urzędu Gminy oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy.  Klasa czwarta przygotowała występ w stylu kabaretowym pokazującym naszą szkolna rzeczywistość, zespoły muzyczne Rytm i Kanon wystąpiły ze swoimi najlepszymi piosenkami. Były brawa, słodki poczęstunek i oczywiście dużo kwiatów  dla naszych nauczycieli którzy biorą odpowiedzialność za nasze wychowanie i wyniki w nauce. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za wspaniałe umilenie tego dnia występami i odświętnym ubiorem. Tego dnia nauczyciele długo jeszcze posiedzieli w szkole aby nacieszyć się swoim świętem w swoim „pedagogicznym  gronie „

Na powitanie JESIENI, uczniowie  wraz z opiekunami pojechali na rajd rowerowy. Szlak nie był  trudny ale malowniczy- kręta trasa  wzdłuż  rzeki Odry aż do Brodów, z piknikiem nad Odrą . Obejrzeliśmy pozostałości po wojennych fortyfikacjach (bunkry), a było ich kilka na trasie. Jechaliśmy wzdłuż w pięknych suchych trawach i cieszyliśmy się nadodrzańskimi widokami. Piękna pogoda , jesienny klimat, pachnące kiełbaski z ogniska pozwoliły nam jeszcze nacieszyć się i zrelaksować w trakcie tętniącego życiem i nauką szkolnego tygodnia .
Wycieczka rowerowa odbyła się pod opieką nauczycieli: pana J. Kosiaka, pani J. Wojtaszek, I. Klameckiej i pani dyrektor B. Kłos-Wygas. Pełni enrgii i radosci z ciekawego i zdrowego dnia wróciliśmy do szkoły planując już kolejny rowerowy wypad na wiosnę!!!!!

PASOWANIA NA UCZNIA KLASY I :)   

      
        Dnia 1
0 Października 2013 r.tj. w czwartek o godzinie 17:00 zgodnie z tradycją odbyło się w naszej szkole Pasowanie na ucznia klasy pierwszej.
Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po programie artystycznym
musiały przejść próbę ognia i wypić sok z cytryny i zaprezentować swój najładniejszy uśmiech:). Po czym odbyło się uroczyste Ślubowanie na sztandar szkoły. Wszystkich 19-stu uczniów zdało pierwszy swój egzamin celująco, po czym zostali uroczyście Pasowani przez p. Dyrektor Szkoły Beatę Kłos – Wygas  na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Nietkowie. Były również przyjemności i niespodzianki przygotowane przez rodziców i kolegów z klasy trzeciej oraz słodki poczęstunek dla wszystkich.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego