PISZĄ O NAS - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

PISZĄ O NAS

SZKOŁA > NASZE SUKCESY

ARTYKUŁ W GAZECIE LUBUSKIEJ

ARTYKUŁ W GAZECIE LUBUSKIEJ



Nietków: Teraz szkoła nosi imię pary pedagogów

Dodano: 15 paždziernika 2012, 9:45 Autor: (kurz)
W piątek w Szkole Podstawowej w Nietkowie odbyła się uroczystość nadania placówce imienia Zofii i Stanisława Wróblewskich. Nauczycieli - pionierów, którzy od 1945 r. organizowali życie oświatowe i społecznie wsi. ,,Wypuścili” w świat 800 wychowanków.


 Do tej pory szkoła nosiła imię tylko Stanisława Wróblewskiego, gdyż zmarł on wcześniej, niż jego żona, zresztą była ona wówczas gościem honorowym tamtej uroczystości - przekazuje dyrektorka szkoły Beata Kłos-Wygas.
Okazało się jednak, że mieszkańcy wsi, byli uczniowie Wróblewskich, po śmierci pani Zofii nieustannie "drążyli temat”, zabiegali o dołączenie jej imienia do nazwy szkoły. I tak się właśnie stało. Ci uczniowie bardzo licznie wzięli udział w wydarzeniu, przyjechała też z Warszawy jedyna córka pedagogów, Maria Wróblewska z synem Radosławem. Wspólnie z burmistrzem Piotrem Iwanusem odsłonili tablicę pamiątkową na murze szkoły.


_________________________________________________________________________________________
Artykuły na temat naszej szkoły i uczniów można również znaleść w miesięczniku "U Nas"


"U Nas"
(link do strony)
___________________________________________________________________

KWIECIEŃ 2012 r.
______________________________________________________________________________________

Publiczna Szkoła Podstawowa w Nietkowie w roku szkolnym 2011/12 uzyskała tytuł Szkoły OdkrywcówTalentów, który świadczy o tym, że placówka przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. Uzyskiwanie takiego tytułu – pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej  i Ośrodka  Rozwoju Edukacji było podsumowaniem osiągnięć naszych uczniów w roku  2011– w wielu  w wielu konkursach przedmiotowych, sportowych i artystycznych na różnych szczeblach, udziału w akcjach na rzecz środowiska i wolontariatu .
 Uzyskanie tytułu  to nie tylko otrzymanie honorowej tablicy Szkoły Odkrywców Talentów  i wpis na internetowej mapie szkół w całej Polsce, ale zobowiązuje do kontynuowania starań w dziedzinie promowania zdolnych uczniów .
Nowy rok zaczął się bardzo obiecująco. Nasi uczniowie udowadniają, że tytuł jest jak najbardziej zasłużony. Konkursy plastyczne - Gminny konkurs MGOK „Portret kobiety niebanalnej” w kategorii uczniów szkoły podstawowej – trzy pierwsze miejsca: Przemek Warszawski, Martyna Hutta, Ola Kozłowska .
Gminny konkurs o Nagrodę Burmistrza „Narkotykom mówimy – nie” -  Joasia Stekla , Klaudia Szymanowska ,wojewódzki  konkurs „Unia Europejska to …” pod patronatem Biura regionalnego  woj. Lubuskiego w Brukseli – Joasia Stekla II miejsce. Organizowane przez MGOK w Czerwieńsku– Pro-arte -  Lubuski Konkurs Recytatorski – dwie  nominacje do przeglądów powiatowych - Justyna Wilczak, Julia Żukiel. Lubuski Dziecięcy Festiwal Piosenki – nominacja Patrycji Kotowskiej oraz zespoły muzyczne uczniów naszej szkoły „ Rytm” i  „Rezonans”. Gminny Konkurs - Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego – I i II miejsce w Gminie w kategorii szkół podstawowych. Reprezentacja drużyny  w piłkę ręczną dotarła do eliminacji powiatowych. Za nami również ogólnopolskie akcje zbiórek dla potrzebujących naszej pomocy najmłodszych  - „Góry grosza” oraz WOŚP .
 Sukcesy jakie osiągają uczniowie, są najczęściej wynikiem  dodatkowej pracy na zajęciach pozalekcyjnych, zarówno  w projekcie  „Szybciej, dalej i w gorę”  jak i na kółkach zainteresowań, które na stałe są wpisane  i wyznaczają  pracę szkoły. Uczniowie o różnorodnych zdolnościach mają szansę rozwijać swoje zainteresowania i talenty, cieszyć się sukcesami i wzmacniać przekonanie, że nawet uczeń małej wiejskiej szkoły może wiele osiągnąć. Umieszczenie naszej szkoły na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów to wielka promocja  naszej placówki  w regionie i środowisku lokalnym  i przynosi wiele satysfakcji zarówno dzieciom jak i nauczycielom.
Ten rok nazwany przez Ministra Edukacji Narodowej „rokiem z pasją” świetnie wpisuje się w działania szkoły i to ogromne wyróżnienie. Pielęgnujmy zdolności, inwestycja w talent  często staje się pasją całego życia.  
_________________________________________________________________________________________

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego