STYCZEŃ - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

STYCZEŃ

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2012/2013

_______________________________________________________________________________________
Zimowe ferie w naszej szkole

Nauczyciele przygotowali  dzieciom zajęcia w szkole,wypełniające czas w godzinach od 10 do 14ej w pierwszym tygodniu ferii.  Oprócz sali gimnastycznej dzieci chętnie przebywały w pracowni komputerowej, wzięły udział w  warsztatach artystycznych,  ceramicznych i  modelarskich . 34 osobowa grupa uczniów pojechała także do kina na głośny film „ Hobbit „, który wszyscy  odebrali bardzo entuzjastycznie. Przy okazji – podziękowania dla firmy PKS za bezpłatny przejazd autobusem do Zielonej Góry. Codziennie dzieci miały tez słodki poczęstunek w postaci ciast i ciasteczek upieczonych przez pracowników  szkoły. Było pachnąco i pysznie. W drugim tygodniu  dzieci mogą skorzystać z oferty zajęć w Wiejskim Domu Kultury i cieszyć się zimową aura ,która na szczęście dopisuje.
_________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________
Ferie zimowe  dla naszych uczniów to niezwykle  ważna przerwa w ciągu roku szkolnego, w której dzieci nie tylko odpoczywają po trudach  nauki pierwszego semestru ale także  mobilizują się i  nabierają sił do dalszej pracy  . Przecież to dopiero półmetek szkolnego obowiązku a przed nami kilka miesięcy  solidnej nauki. Przez pierwszy tydzień  białych ferii , które w tym roku przypadły w połowie  stycznia ,szkoła tętniła życiem , zabawą , a  także kusiła słodkim poczęstunkiem..
                             
                               Program ferii wypełniony był  grami , zabawami i rozgrywkami  na sali sportowej, ruszyły zajęcia z ceramiki , które cieszą się  dużą popularnością oraz inne formy warsztatów  artystycznych i modelarskich. 34 osobowa grupa uczniów  wraz z opiekunami, w ramach ferii pojechała do kina  „Ciemna City „ na głośny  film „ Hobbit „ .Zachwytom nie było końca , bo film  zrobił niesamowite wrażenie .  Grupa zuchów z Gromady Zuchowej działającej przy szkole pojechała na wspaniałą wycieczkę do Warszawy. Na taką atrakcję dzieci zapracowały  „ same „ gromadząc środki na wyjazd na  weekendach w Auchan , pomagając klientom  w pakowaniu zakupów.
                                 Podczas ferii nasi uczniowie z koła teatralnego działającego przy szkole ,wystąpili w wiejskim Domu kultury z premierą  spektaklu  „ Czerwony kapturek „ dla  młodszych dzieci i mieszkańców Nietkowa  , inna  grupa aktorska gościnnie uświetniła  imprezę okolicznościową z okazji „Dnia Babci i Dziadka” w Laskach wystawiając szkolne  „ Jasełka „ . Podczas ferii również młodzi piłkarze z  „Odry Nietków „ skorzystali z dodatkowych treningów piłkarskich na sali gimnastycznej.                      
                                Można powiedzieć, że ferie 2013 były prawdziwie zimowe i bezpieczne . Dzięki zimowej aurze  można było nacieszyć się śniegiem i odetchnąć świeżym powietrzem. Z ferii w szkole w Nietkowie  skorzystało ponad  50 uczniów, szczególnie dzieci , które  ten wolny czas spędziły w domu.  Dziękujemy firmie PKS za ogromną życzliwość i bezpłatne przejazdy dla naszych uczniów , które pozwalały dzieciom korzystać i cieszyć się oferowanymi atrakcjami.  Teraz to już chyba już czekamy na wiosnę.

_________________________________________________________________________________________
W tym roku  ferie spędzone w szkole w Nietkowie były okazją do wspólnego  spędzenia czasu i rozwijaniem swoich zainteresowań. Najchętniej odwiedzanym miejscem  była sala gimnastyczna i komputerowa. Tu obowiązywały wręcz kolejki i zapisy.  Młodzież chętnie przebywała tez w przestronnej świetlicy, gdzie bez pośpiechu i innych obowiązków „ na głowie „ np. odrabiania lekcji,  można było posiedzieć , pogawędzić,  „ruszyć” głową „ przy grach stolikowych i pokosztować smacznych ciast „ domowego wypieku „ . Te ostatnie , to zasługa pracowników  obsługowych szkoły. Pachnące  ciasta i przekąski pieczone w szkolnej kuchni przez nasze panie, szybko znikały z talerzy i tworzyły bardzo domową atmosferę. Nie było to oczywiście dzieło przypadku , wszak  szkoła to drugi dom.

PRZYGOTOWANIA DO 21 FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY SWIĄTECZNEJ POMOCY W 2013 ROKU

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego