STYCZEN - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

STYCZEN

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2013/2014

W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie mogli poćwiczyć pierwsza pomoc. Na niemal każdej przerwie pani Iwona Smorąg prowadziła na sali gimnastycznej treningi z użyciem fantomów w ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować" fundacji WOŚP a klasy I-III obejrzały film "Doktor Kręciołek uczy ratować". Wielu naszych uczniów nauczyło się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Wiedzą też, że skomplikowanie brzmiące słowo resuscytacja, to w rzeczywistości kilka prostych czynów. Jednak od tego, czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona, może zależeć czyjeś życie...
warto wiedzieć, że gdyby co dziesiąty mieszkaniec ziemi potrafił udzielić pierwszej pomocy, ocaliło by to milion ludzi rocznie.

W ramach spotkań z filharmonią dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie,
które można nazwać "Na indiańskiej scieżce".
Dzieci miały okazję usłyszeć i zobaczyć jak wyglądali i na jakich istrumentach
grali rodowici INDIANIE.

„Niech żyją  nam babcie i dziadkowie „ – pod takim hasłem jak co roku  odbył się w szkole koncert muzyczny dla  najstarszych mieszkańców naszej miejscowości.  Babcie i dziadkowie tłumnie przybyli do szkolnej świetlicy i wysłuchali bukietów życzeń, wierszy i piosenek w wykonaniu  najmłodszych  uczniów.  A po koncercie słodki poczęstunek. Dzieci oprowadziły swoich dziadków po szkole , pokazały klasy i swoje kąciki do pracy.  Och, było to bardzo miłe dla wszystkich popołudnie .

Niech żyją  nam babcie i dziadkowie „ Przedszkolaki zaprosiły swoich dziadków i babcie na wielka uroczystość z okazji ich święta. Program był bogaty, pełen humoru a maluchy zaprezentowały się znakomicie. Każdy przedszkolak chciał coś osobistego powiedzieć swoim dziadkom , Były wzruszenia i  całusy  a dziadkowie otrzymali w prezencie  własnoręcznie wykonane przez dzieci gliniane serduszka – świeczniki.  Wspólne popołudnie  przy smakołykach było przemiła uroczystością  dla naszego przedszkola .

Od grudnia 2013r. klasa II wraz z wychowawcą bierze udział w projekcie od
„GROSIKA DO ZŁOTÓWKI”.
Uczniowie otrzymali materiały z który będą mogli korzystać podczas zabawy i nauki zarówno
w szkole jak i poza nią. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć

o pieniądzu, zarabianiu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy, oszczędzaniu, trafnym przewidywaniu i sposobach unikania różnych ryzyk.
Realizacja projektu trwa 10 miesięcy. W tym czasie dzieci wzbogacą swoje doświadczenia

o wiedzę i umiejętności przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji ekonomicznej najmłodszych. Uczniowie odbywają podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse
i Galaktyce Oszczędzanie. Zdobywają określone w danym miesiącu umiejętności. Każdy

z uczniów otrzymuje własny „Dziennik podróży”, w którym dokumentuje realizację poszczególnych zadań.
  We wspólnej zabawie będą uczestniczyli również rodzice. Oto kilka zdjęć z przygotowań do startu na planetę Grosik.

Dnia 16 stycznia 2014r. w hali Publicznej Szkoły Podstawowej w Przylepie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zielonogórskiego w piłce ręcznej chłopców w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W mistrzostwach wzięły udział szkoły podstawowe z Sulechowa (dwie drużyny), Przylepu oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Nietkowa. Organizatorem Mistrzostw była PSP z Przylepu.

W rozgrywkach bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły, po bardzo emocjonujących i trudnych meczach nasi chłopcy zdobyli drugie miejsce, wygrywając z zespołami z Sulechowa. Niestety nasza drużyna przegrała po zaciętym meczu z gospodarzami turnieju i tym samym została Vice-mistrzem Powiatu Zielonogórskiego. Skład drużyny: P. Lewandowski, K.Frątczak, M. Szczublewski, S. Szymański, R. Chmielewski, J. Piwoński, P. Kaczmarski, A.Salejko,

E. Zielonka.Oj się działo w naszej szkole w niedzielę 12 stycznia  2014 r. !!!
    WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – Sztab PSP Nietków

Właśnie  zakończyło się wielkie liczenie pieniędzy zebranych podczas 22 .Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nietkowie jaki miał miejsce w niedzielę  12 stycznia. Wielkie brawa dla mieszkańców  Nietkowa , Lasek i Borynia , którzy w tym roku zebrali rekordową ilość pieniędzy  w trzech miejscowościach    -  prawie cztery tysiące  , a dokładnie 3964,93     złotych. Pieniądze zebrane  w ciągu dnia podliczyła  wieczorem komisja w składzie  : E. Kozak, A. Bazylewicz, I. Smorąg, K. Smorąg, E. Śliwińska , H. Bryndza oraz dyrektor szkoły p. Beata Kłos-Wygas.

Uczniowie i nauczyciele  Publicznej Szkoły Podstawowej w Nietkowie mogą być dumni z kolejnego, 22 Finału WOŚP. Od dwunastu  lat w Szkole Podstawowej tworzy się sztab  wolontariuszy , którzy przeprowadzają  to wielkie przedsięwzięcie , jakim jest zbiórka pieniędzy na szczytny cel ratowania zdrowia naszych najmłodszych i najstarszych obywateli. W tym roku zebrane w 22.Finale środki  zostaną przekazane  na zakup specjalistycznego sprzętu dla dzieci z oddziałów medycyny  ratunkowej i godnej  opieki medycznej seniorów.

Wolontariusze : Filip P., Agatka i Beata Z., Kacper T.,Martyna H. i M., Karolina R. Oliwia R., Karolina Sz., Ala Ch., Majka Ś.,Justyna H. Paulina L. Nikola P.,Klaudia F., Inze R., Sandra B.,Julka Ż,,Marika W.,Iza K.,Natala D.
Nasi mali wolontariusze – skrzętnie  od rana zbierający pieniądze do puszek na ulicach Nietkowa i Lasek  to  25 uczniów z Nietkowa, Borynia i Lasek. Dzieci  otrzymały identyfikatory, puszki i  oraz karty startowe  „ Play „ z doładowaniem 15 zł na koncie
Najwięcej wolontariuszy z klasy V
i IV - ej.Brawo !!!!!
Najwięcej zebrali :  Paulina Lebioda i Nikola Przymus  - 340,94 zł, Martyna Marciniak i Martyna Hutta
- 333,52 zł, Oliwia Rudnicka, Asia Karnafel i Klaudia Frątczak - 250,30 zł ,Karolina Szeląg - 204,96 zł .pozostali wolontariusze mieli poniżej 200 zł w puszkach ale wielkie dzięki  za cały włożony trud kwestowania. Ogólnie nasi wolontariusze zebrali w puszkach 1607,69 zł

Po południu w szkole odbyła się jedna   z najważniejszych  w szkolnym kalendarzu imprez , jakim jest happeningowy koncert muzyczny WOŚP dla całego  środowiska w wykonaniu  najmłodszych naszych uczniów. Jak żadna inna impreza,  nie jest on nigdy przygotowywany wcześniej. Jest to przegląd wszelkiej twórczości dziecięcej jaka ma miejsce w szkole przez cały rok ale jego wykonanie jest zawsze bardzo żywiołowe i spontaniczne . Poszczególne klasy oraz oddział przedszkolny prezentowali  się na scenie w muzycznym repertuarze , wystąpił   zespół szkolny Rytm i Kanon, barwna formacja taneczna „Hit „, oraz bardzo widowiskowy pokaz grupy sportowców z Zielonogórskiego Klubu Karate i naszych młodych adeptów tej trudnej sztuki walki.  Występ robił ogromne wrażenie. W koncercie wystąpiła również gościnnie grupa taneczna z  Wiejskiego Domu Kultury w Laskach, składająca się z obecnych i byłych uczennic naszej szkoły

W przeprowadzenie 22.Finału zaangażowali się nasi wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły .Bardzo dziękujemy naszym sponsorom z Nietkowa, którzy co roku wspierają nasza Orkiestrę fantami  -  radnym – p. K. Smoragowi, K. Ruszlowi , p. R. Motylicy , p. J. Januszkiewiczowi z firmy nadruków reklamowych  „ J&p „ , M. Kowalskiemu oraz Rodzicom naszych uczniów za upieczone ciasta . Duży ukłon w stronę Koła Gospodyń Wiejskich w Nietkowie , które  „ dorzuciło „ do puszki 200 zł.  Suma  3964.93 zebrana  na 22.Finale WOŚP w Nietkowie  zł jest naprawdę olbrzymią kwotą , uzbieraną  przecież w ciągu kilku zaledwie godzin.                       

Wieczorem oczywiście dyskoteka oraz światełko do nieba kończące ten trudny, wspaniały dzień  pełen wrażeń i emocji. W poniedziałek  do szkoły – ale wszyscy wiedzą, że będzie Bardzo dziękujemy naszym sponsorom z Nietkowa, którzy co roku wspierają nasza Orkiestrę fantami  to dzień dużej wyrozumiałości życzliwości dla ucznia.  
Podsumowując , 22.Finał WOŚP był bardzo udany. Puszki ciężkie, buzie uśmiechnięte, serduszka rozdane . Kwota imponująca .Jak co roku, było wspaniale, hucznie, barwnie i  po prostu fantastycznie. Za ogromny entuzjazm, prace , zaangażowanie i radość z tej bezinteresownej pomocy innym – wszystkim dziękujemy .  Jesteśmy z was dumni .
                                 
Dziękujemy , że jesteście z nami .


Recital iluzjonistyczny

Dnia 8.01.2014 r. w naszej szkole gościł Mistrz iluzji pan Łukasz Podymski, laureat krajowych konkursów w iluzji scenicznej i close-up. Program był pełen atrakcji humoru i edukacji. Dzieciom bardzo się podobało przedstawienie, po pokazie wszyscy chcą zostać iluzjonistami.


Rozpoczęły się przygotowania do 22.Finału WOŚP . W tym roku Koncert Wielkiej Orkiestry  w wykonaniu dzieci  naszej szkoły odbędzie się o godzinie 15.30 na sali gimnastycznej w szkole. W trakcie imprezy oczywiście zapraszamy do kawiarenki i na loterię fantową. Wszystkie zgromadzone środki  finansowe oczywiście trafią do puszek Wielkiej Orkiestry- na zakup  specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej  i godnej opieki seniorów .
Sie ma ...........

ZAPRASZAMY NA WIELKI KONCERT


A co ma wspólnego pluszowy MIŚ i WOŚP  ? Szczególnie taki obandażowany ?. To symbol akcji  Fundacji WOŚP  „ Nie bij mnie - kochaj mnie!"
– Od 22 lat Fundacja WOŚP do polskich szpitali kupuje sprzęt medyczny, który ratuje życie dzieci. Dzieci, które bardzo często rodzą się chore, dzieci, które zapadają na różne ciężkie choroby podczas swojego życia. Nie zgadzamy się, protestujemy przeciwko temu, aby do polskich szpitali trafiały dzieci w skutek pobicia, maltretowania przez osoby dorosłe. Nie zgadzajmy się na to wszyscy! Kochaj mnie, nie bij mnie! – oświadczył prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.
WOŚP wskazuje, że do szpitali, dla których kupuje sprzęt medyczny, trafiają dzieci, których obrażenia zostały spowodowane agresywnym zachowaniem dorosłych. Nie zgadzając się z taką sytuacją i stanowczo protestując przeciw takim zachowaniom, Fundacja postanowiła zorganizować „Akcję MIŚ”.
Akcja Miś  została przeprowadzona w wielkich miastach -. Warszawie, Zielonej Górze, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Rzeszowie, Poznaniu i Zduńskiej Woli została przeprowadzona  kampania przeciw przemocy. To właśnie w tych miastach na ulicach, przystankach i w parkach pojawiły się zabandażowane misie. Pluszaki, obok stolicy, zostały wyłożone w publicznych miejscach, również  w Zielonej Górze . Miski miały na sobie opatrunki oraz ulotkę z napisem: „nie bij mnie, kochaj mnie”. Jest to nasz wyraz sprzeciwu wobec przemocy w stosunku do dzieci. Przyłączamy się do tej akcji. Niech pluszowy miś , który ostatnio wystąpił w Dniu Pluszowego misia w naszej szkole dla najmłodszych będzie naszym gestem poparcia dla tej słusznej akcji .

Jeżeli jesteś ofiarą przemocy, bądź świadkiem zdarzenia, lub podejrzewasz, że ktoś może być bity czy dręczony psychicznie – zadzwoń pod bezpłatną Niebieską Linię – Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – telefon: 801 889 880” – napisano w komunikacie. Według statystyk policji podanych przez WOŚP, w ub. roku 19 172 dzieci padło ofiarą przestępstw w rodzinie. Natomiast badanie realizowane na zlecenie Fundacji Dzieci Niczyje pokazało, że 9 proc. młodzieży padło ofiarą co najmniej jednej z form wykorzystywania seksualnego bez kontaktu fizycznego.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego