TAK SPĘDZAMY WSÓLNIE CZAS - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

TAK SPĘDZAMY WSÓLNIE CZAS

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2011/2012

Nowy rok szkolny rozpoczęty. Od wrzesnia w naszeym odddziale przedszkolnym są nie tylko sześciolatki ale również młodsze dzieci. W dwóch grupach prowadzone są przez różnych nauczycieli, zajęcia sportowe, rytmiczne, artystyczne oraz zabawy z pedagogiem. Dzieci również uczą się jezyka angielskiego i chętnie biora udział w religii. dodatkowo rozwijają swoje zdolności sportowe w karate, a taneczne w nauce tańca towarzyskiego.
Zajęcia w "Naszym Przedszkolu" bacznie nadzorują panie nauczycielki pani Małgorzata i pani Daria- grupy Wiewriórek oraz Zajączków, które przygotowują dzieci do osiągania dojrzałości szkolnej.


18 czerwca był szczególnym dniem dla naszych przedszkolaków. Dla jednych był on pożegnaniem z przedszkolem dla innych wspaniałym dniem spędzonym razem z rówiesnikami oraz dziećmi
z Niepublicznego Przedszkola w Lasakch.


TAK SPĘDZAMY WSÓLNIE CZASWYCIECZKA DO ZOO I AFRYKANARIUM WE WROCŁAWIU.Polska biega biegamy i my :)

W piątek 22 maja nasze maluchy z Oddziełu Przedszkolnego brały udział w akcji Weekend Polska Biega.
Było dużo emocji i radości. Najlepsi biegacze zostali nagrodzeni.


"Szukamy rady na złe odpady", nasze przedszkolaki podczas ostatnich zajęć poznawały naszą planetę Ziemię oraz przestrzeń kosmiczną. Wiedzą jak dbać o środowisko, a z posegregowanych butelek i odpadów wykonały wspaniałe rakiety, którymi mogły się pobawić i stworzyć piękną wystawę.PISANKI, MALOWANKI KOLOROWE JAJECZKA
W NASZYM WYKONANIU :)ŻEGNAMY ZIMĘ WITAMY WIOSNĘ :)


Bal karnawałowy
Było wesoło i szałowo :)

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2014

Pasowanie mamy już za sobą. Przedszkolaki z naszego oddziału świetnie wykonali powierzone im zadania. Wszystkim dokładnie przygladała się Wróżka, która swoim czarodziejskim ołówkiem zaczarowała i pasowała wszystkie dzieci na prawdziwych, grzecznych przedszkolaków. Dzieci musiały pokonać tor przeszkód na sali gimnastycznej, recytować wiersze i śpiewać piosenki. Znakomicie się spisały biorąc udział we wwszystkich zadaniach, a wcześniej przygotowana mikstura uwieńczyła naszą uroczystość. Na koniec przedszkolaki zaprosiły rodziców i dziadków na wspólny poczęstunek. Do kawy goście mogli poczęstować się szarlotką upieczoną przez dzieci.

WYCIECZKA DO ZIELONEJ GÓRY

Pogoda 14 października bardzo nas zaskoczyła. Planowana wycieczka do Mini Zoo w Mostkach musiała zostać przełożona na inny dzień. Został więc uruchomiony Plan B. Dzieci pojechały do Zielonej Góry. Tam wspaniale bawiły sie na slai zabaw Bubolino, po  zabawie wszyscy udali się na pyszną pizzę. Wycieczka zakończyła się małym spacerem po Focus Mall i szczęsliwym powrotem do domu.


WITAMY JESIEŃ

Pierwszy dzień jeseni minął w naszym przedszkolu miło i radosnie. Rozpoczął się zabawami i piosenkami oraz pysznymi kiełbaskami z grila. Zakończył natomiast poszukiwaniem Pani Jesieni w parku. Dzieciom wiele frajdy sprawiły zabawy na swieżym powietrzu z wykorzystaniem chusty Klanzy oraz z przyborami gimnastycznymi, które prowadziły panie ubrane w stroje Pani Jesieni.


PIECZEMY CHRUSTY :)

Wycieczka do Zielonej Góry


Dzień 5 lutego był dla przedszkolaków i uczniów klas Ia Ib i III  bardzo wesoły i interesujący. Wychowawcy zorganizowali im wycieczkę na spektakl tetralny, na którym mogły obejrzeć humorystyczne wersje baśni Andersena. Było wiele smiechu i radości. Po spektaklu dzieci udłay się do marketu Tesco, gdzie poznawały pracę ludzi w róznych zawodach: optyk, badąły wzrok, podnosiły i opuszczały wózek widłowy, wypiekały bułeczki o róznych kształtach, które później zabrały do domu. Z ogromnym zaciekawieniem poznawały zaplecze ogromnego sklepu. Na koniec pracownicy zaprosili nas na słodki poczęstunek, który był zakończeniem spotkania. Wycieczka była bardzo udana, a dzieci wesołe i zadowolone wróciły do domu.
Dziękujemy pracownikom Tesco, (w szczególnosci pani Kasi) za zaproszenie, kierowcy autobusu za miłą atmosferę i panu Piotrowi K. za pomoc w organizacji dojazdu.


Nasze przedszkolaki też zaangażowały się w akcję "Góra Grosza".
Dzielnie zbierały i liczyły grosiki.

Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia był dla naszych przedszkolaków bardzo szczególnym dniem. Dzieci zaprosiły swoje babcie i dziadków, by w zimowym klimacie uczcić ich swięto. Przyjęcie bardzo sie udało. Wnukowie złożyli dziadkom życzenia na każdy miesiąc roku w pięknych strojach przygotowanych przez panie wychowawczynie oraz rodziców. Oczywiście nie brakowało równiez tańca przy muzyce Urszuli Dudziak z kolorowymi pomponami. Na koniec dzieci wręczyły wykonane własnoręcznie kalendarze z portretami dziadków i zaprosili na ciasteczka upieczone na zajęciach "kuchcikowych", które sprawiają naszym przedszkolakom wiele radości. Mamy natomiast upiekły pyszne ciasta- dziękujemy.
Takie spotkania wdrażają dzieci do szacunku do osób starszych, pomagają im w trudnych sytuacjach, a dziadkowie cieszą się czasem spędzonym z wnukami w miłej atmosferze.
Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za przybycie i życzymy 100 LAT.

W CZWARTEK 18 GRUDNIA NA ZAPROSZENIE NASZE PRZEDSZKOLE ODWIEDZIŁY DZIECI Z PRZEDSZKOLA W LASKACH. DZIECI WSPÓLNIE SPEDZIŁY CZAS NA PLACU ZABAW ORAZ RAZEM OGLĄDAŁY JASEŁKA PRZYGOTOWANE PRZEZ STARSZYCH UCZNIÓW Z NASZEJ SZKOŁY.

TAK JAK MIKOŁAJ OBIECAŁ ZAWITAŁ DO NAS W PONIEDZIAŁEK Z PREZENTAMI I SŁODYCZAMI :)


W tym roku choinki będą miały piękne ozdoby zrobione przez przedszkolaków razem z rodzicami i dziadkami. Dzieciom, rodzicom i dziadkom sprawiło to dużo radości a atmosfera była bardzo miła.


PIECZEMY PIERNICZKI JUŻ NA ŚWIĘTA :)


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego