WAKACYJNE WSPOMNIENIA - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

WAKACYJNE WSPOMNIENIA

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2016/2017

Letni wypoczynek w Klietz

Trzynastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły spędziła, wraz ze swymi opiekunami, bardzo udany tydzień wakacji w niemieckiej miejscowości Klietz. Wyjazd zrealizowany został w ramach mającej swą już dwudziestoletnią tradycję wymiany młodzieży z zaprzyjaźnionych ze sobą gmin Klietz i Czerwieńsk. Projekt ten, w znaczącej części współfinansowany ze środków unijnych i wspierany przez gminne władze samorządowe, służy celom integracyjno-rekreacyjno-sportowym. Uczestnicząca w nim młodzież ma możliwość nawiązania przyjaznych relacji z rówieśnikami zza granicy, poznania kultury sąsiadów, rozwijania swych zainteresowań i pasji, udziału w sportowej rywalizacji, miłego spędzenia czasu wśród przyjaźnie nastawionych koleżanek i kolegów.  
Również tym roku nasze dzieci wypoczywały, realizując ciekawy program zajęć. Wycieczki na basen, place zabaw, do parków rozrywki, rywalizacja w różnych dyscyplinach (także w grze w kręgle!), poznawanie regionalnych atrakcji i ciekawostek – wszystko to sprawiło, że czas pobytu w gościnnym Klietz upłynął niezwykle miło i... bardzo szybko.
W przyszłym roku młodzież spotka się ponownie – tym razem w naszym kraju. Auf Wiedersehen – do zobaczenia!


Wakacje z angielskim i... rowerem

Czy można połączyć naukę języka angielskiego z wakacyjnym rajdem rowerowym? Tak – i to jeszcze z uśmiechem i znakomitą zabawą na dokładkę! Przekonali się o tym nasi uczniowie biorący udział w projekcie językowym pod hasłem „English is fun”. W ramach tego programu edukacyjnego uczestniczyli oni w zajęciach językowo-rekreacyjnych „Keep fit and active”  oraz w dwudniowym rajdzie rowerowym do Nietkowic.
Najpierw był niezapomniany wyjazd do gościnnej szkoły w Nietkowicach. I tak wiele atrakcji: przejazd piękną, skąpaną w słońcu i zieleni trasą, odpoczynek na łonie natury, gry i zabawy na „Orliku”, pogawędki i śpiewy (z akompaniamentem gitary oczywiście!) przy ognisku...
A później – już w naszej szkole – spora grupa uczniów w wieku 9 – 11 lat poznawała angielskie słówka związane ze sportem, tańcem i odżywianiem. Nie było to jednak tak nielubiane „wkuwanie”, lecz aktywne, pomysłowe i ciekawe spędzenie czasu. Uczestnicy projektu naukę języka łączyli bowiem z grą, zabawą, przygotowywaniem posiłków, a nawet -  z tanecznymi popisami w rytmie rock and rolla. Bo przecież: „”English is fun”. I można się przy jego poznawaniu świetnie bawić!    

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego