WRZESIEŃ - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

WRZESIEŃ

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2013/2014


Wakacje muzyką malowane - udział dzieci z Nietkowa w Festiwalu Współczesnej Muzyki Ludowej w Kamieniu Pomorskim
ARTYKUŁ


DZIECI Z KLIETZ NA WAKACJACH W CZERWIEŃSKU
ARTYKUŁ

Pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny już za nami. 2 września uczniowie, przedszkolaki , rodzice i nauczyciele zebrali się na uroczystym apelu. Pani dyrektor powitała cała  szkolną społeczność bardzo serdecznie, najwięcej emocji  przezywali rodzice i uczniowie klasy pierwszej, których przyjęto w szkolnych murach gromkimi oklaskami. Po apelu były spotkania w klasach na których uczniowie dostali  już plan lekcji , potem  msza w kościele. To był krótki dzień, można jeszcze było swobodnie pograć w piłkę na boisku , dopóki nie rozpoczęły się szkolne obowiązki. Szkoła pomału nabiera rozpędu, zaczną się tez interesujące zajęcia i spotkania , przygody jakie towarzyszom nam w codziennym  szkolnym życiu , które wcale nie jest szare. Fajnie znowu  jest być w szkole.

We wrześniu odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci przedstawili swoje pomysły jak ubarwić życie szkolne, umilić trud nauki. Nietkóre pomysły i inicjatywy kandydatów nauczyciele oraz uczniowie uznali za bardzo interesujące.
PRZEWODNICZĄCĄ SAMORZĄDU SZKOLNEGO ZOSATAŁA: NIKOLA PRZYMUS
w skład samorządu weszli również:Oliwia Rudnicka, która została zastępcą przewodniczącej,Dominika Konieczka, Weronika Małysa, Martyna Nowak, Martyna Szczublewska, Martyna Marciniak, Choruży Alicja.
PRZEWODNICZĄCĄ SAMORZADU SZKOLNEGO ZOSTAŁA WYBRANA NIKOLA PRZYMUS.
NIKOLA JEST BARDZO SYMPATYCZNĄ KOLEŻANKĄ OTWARTĄ I POMOCNĄ, UTALENTOWANĄ MUZYCZNIE I PLASTYCZNIE. REPREZENTUJE SZKOŁĘ W WIELU KONKURSACH MUZYCZNYCH, PLASTYCZNYCH I SPORTOWYCH
Z NIKOLĄ NA PEWNO NIE  BEDZIEMY SIĘ NUDZIĆ

Tak jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w akcji "Sprzątanie Świata". Niestety ciągle jest po kim sprzątać!!!!

W szkole w Nietkowie wszyscy zapomnieli już o wakacjach, bo szkolne życie ruszyło już pełną parą. We wrześniu, uczniowie  już po raz drugi  wzięli też udział w  akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia , która ma na celu przypomnienie i  utrwalenie sprawności liczenia i zmierzenie się z zawiłościami matematyki . Akcja trwała cała dzień, wszyscy liczyli i zdobywali tytuły  Ekspertów tabliczki mnożenia.  Najlepsi zmierzyli się później w kolejnych , już poza szkolnych potyczkach . w bezpłatnym internetowym konkursie  Matematyczno-Logicznym . Podczas przerw specjalna uczniowska komisja poddała matematycznej próbie i  przepytywała nauczycieli i pracowników szkoły . Jako zadanie domowe dla wszystkich uczniów było testowanie swoich rodziców  z tabliczki mnożenia , którzy bez kalkulatorów – ku uciesze dzieci , radzili sobie trochę gorzej . Była więc okazja do rodzinnego „główkowania „ i oczywiście utrwalania sprawności liczenia. Najważniejsze , że tego dnia matematyka była naprawdę królową nauk.

Jak przystało na początek roku w szkole – nie mogło się odbyć bez Otrzęsin dla uczniów klasy czwartej przygotowanych przez Samorząd Szkolny.  Było mnóstwo konkursów, zabawy, przechodzenia przez różne przeszkody i trudności jakie miały pokazać, że uczniowie sa przygotowani do nowej roli. Najtrudniejszym zadaniem było picie mleka z miseczki a najłatwiejszym turlanie kasztanów. Dużo śmiechu i zabawy z pewnością umiliło czwartakom asymilację ze starszymi kolegami.

Podczas dyskoteki, z okazji Dnia Chłopca, odbyły się również wybory Super Chłopaka Szkoły. Przedstawiciele  klas wybrani oczywiście przez koleżanki stanęli do rywalizacji . Najlepszym   okazał się Kacper Piwoński-  przedstawiciel klasy czwartej. Okazuje się , że nie tylko wiedza ze sportu i sprawność fizyczna się liczą ale też umiejętności manualne. Chłopcy musieli wykazać się zręcznośćią podczas cerowania skarpetek i zaplatania warkoczy jak równiez gracją chodząc w butach na obcasie:). Kacper był bezkonkurencyjny jeśli chodzi o zaplatanie warkoczy i  tym zadaniem przebił starszych ale jak się okazało mniej zręcznych kolegów. Brawo Kacper!!!!
SUPER CHŁOPAK W ROKU SZKOLNYM 2013/2014  
KACPER PIWOŃSKI    - >

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego