WRZESIEN - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

WRZESIEN

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2012/2013

WYBÓR SUPER CHŁOPAKA ORAZ OTRZĘSINY KLASY IV

W Czartek uczniowie  bawili się na dyskotece  zorganizowanej przez Samorząd Szkolny  z okazji nadchodzącego Dnia Chłopaka oraz Otrzęsin klasy IV. Uczniowie klasy IV razem z wychowawcą panem Mieszkiem Nyćkowiakiem musieli przejść rożne próby aby wejść w grono klas starszych. Była próba wody, ognia i inne konkurencje które pozwoliły sprawdzić czy uczniowie nadają się na czwartoklasistów.
Natomiast n
ajwiększymi dżentelmenami w szkole okazali się chłopcy-bezkonkurencyjni w wiązaniu krawatów, przyszywaniu guzików, dobieraniu garderoby dla pań i innych ważnych dla mężczyzn umiejętnościach.
Chłopakiem Roku 2012 w naszej szkole został
PAWEŁ KUROWSKI, pozostali wspaniali chłopcy to: HUBERT REKOWSKI, RAFAŁ CHMIELEWSKI, KACPER TOM.

_________________________________________________________________________________________
MATEMATYKA KRÓLOWĄ NAUK

Dnia 28.09 od samego rana w naszej szkole dużo się działo. Po godzinie 9:00 rozpoczął się Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Pani Mariola Grzegorczyk z klasą IV przygotowała krótkie przedstawienie na temat tabliczki mnożenia i poruszania się w świecie matematyki. Najlepsi Uczniowie z klas I-III jak również IV-VI brali udział w różnych matematycznych  konkurencjach. Spośród zawodników w klasach IV-VI wyłoniono również najlepszego matematyka. Najlepszą „tęgą głową” okazała się Marika Wątor uczennica klasy V a. Odpytywanie z  tabliczki mnożenie nie ominęło również nauczycieli i pracowników szkoły. Każdy musiał odpowiedzieć na 3 pytania dotyczące tabliczki mnożenia, jeśli udało mu się poprawnie odpowiedzieć uzyskał miano „Eksperta Matematyki”.

____________________________________________________________________________
ŚWIAT  POSPRZĄTANY

W środę 25 września uczniowie naszej szkoły „sprzątali świat”. Uczniowie wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki sprzątali okolice Nietkowa dając tym samym przykład innym aby angażowali się w podobne akcje. Po dwóch godzinach skrupulatnego zbierania śmieci   worki wypełniły się po same brzegi.

_________________________________________________________________________________________
Rajd rowerowy do Sycowic na powitanie jesieni.

      Pierwszy jesienny rajd rowerowy rozpoczął powitanie prawdziwej polskiej jesieni w Nietkowie. Grupa 20 uczniów pod opieką p. Joanny Wojtaszek, Beaty Kłos-Wygas, Sylwi Stasiczek i Jakuba Kosiaka wyruszyła spod szkoły  i pokonała ponad 50 km   trasę  Nietków- Czerwieńsk –Brody-Nietkowice- Sycowice i z powrotem. Trzeba powiedzieć , że było to nie lada wyzwanie i cała grupa spisała się na szóstkę . Rowery sprawne, przygotowane , kondycja uczestników super . Najbardziej wystrzałowym  i nietuzinkowym rowerzystą był pan Jakub , który cała trasę pokonał na „leżąco”, na  bardzo oryginalnym rowerze poprzecznym,  jaki rzadko można spotkać na naszych drogach.  
                 Pogodę rajdową mieliśmy  przepiękną, wymarzoną na taką szkolną eskapadę. Było  ciepło i słonecznie, podziwialiśmy malowniczą trasę nadodrzańską mieniącą się już jesiennymi barwami i zwiastunami odchodzącego lata. Co chwila słychać było  entuzjastyczne instrukcje  pani plastyk , aby zwracać uwagę na piękno naszej przyrody –paletę  rudo- żółtych kolorów łąk i lasów. Nie dało się tego nie zauważyć, jak również   zapachu leśnego runa , kluczy dzikich ptaków i ciszy cudownej polskiej natury, która nas bardzo relaksowała i wprowadziła olbrzymi ładunek pozytywnej energii .  Docelowym punktem naszego rajdu były Sycowice i obejrzenie żubrów – polskich zwierząt jakie znajdują się  pod ścisłą ochroną i ciągle jeszcze zagrożone wyginięciem . W całej w Polsce jest około 1200 sztuk , z czego w Sycowicach swoje przytulisko znalazło 5 sztuk.                         
               
Pierwszy przystanek naszego rajdu odbył się przy promie w Brodach ,gdzie spotkaliśmy się z przewodnikiem po  bunkrach poniemieckich i mogliśmy obejrzeć je od środka. Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści dotyczących historii naszego regionu , szczególnie  z okresu sprzed II wojny światowej. To była prawdziwa lekcja historii, oprowadzający nas panowie opowiadali barwnie i interesująco.  Aby oddać charakter i klimat tamtych czasów , nawet mogliśmy zobaczyć pełne umundurowanie żołnierza armii niemieckiej za jakiego przebrany był jeden z oprowadzających nas przewodników. Potem przeprawa promem, krótki przystanek w szkole w Nietowicach i byliśmy już na miejscu.
      
W Sycowicach przyjął nas gościnie sołtys i radny miejscowości,  pan Czarek Woch. Podjechaliśmy do zagrody żubrów , których byliśmy bardzo ciekawi, bo większość z nas nigdy nie widziała takiego zwierzęcia na żywo. Żubry nie tak chętnie wychodzą na otwartą przestrzeń, lubią siedzieć w krzakach, szuwarach  i zaroślach .Mimo ,iż byliśmy uprzedzeni , że możemy nic nie zobaczyć , okazało się , że tak jakby na zaproszenie cała piątka żubrów  pojawiła się w bardzo bliskiej odległości. Obserwowaliśmy te dostojne zwierzęta  przez lornetkę w pełnej okazałości  i brązowo- rudej krasie. Były piękne i zachowywały się bardzo godnie i po królewsku. Spokojnie skubały  trawę, poruszały się bardzo wolno, wręcz leniwie wygrzewając się w południowym słońcu. Pracownik  Instytutu Ekologii Stosowanej opowiedział nam o ich zwyczajach  i historii  gatunku. Po pół godzinie prezentacji swojego  piękna,  żubry odwróciły się i  majestatycznym chodem po prostu się oddaliły , dając nam do zrozumienia , że wizyta zakończona. Pan Cezary pokazał nam jeszcze inną zwierzęcą atrakcję w Sycowicach a mianowicie olbrzymie  stado danieli , które w zjawiskowy wręcz sposób przemknęło  nam przed oczami. Po tych naprawdę niesamowitych i   estetycznych dla oka  wrażeniach był czas na  ognisko, kiełbaski i chwilę odpoczynku w jesiennej naturze w Sycowicach  w towarzystwie gospodarzy.                                            
   
    

       Droga powrotna naszej rowerowej wycieczki  minęła  nam jeszcze szybciej, zaprawieni w jeździe przejechaliśmy nadodrzańskie , ciche wioski i o godzinie 18-ej byliśmy już pod szkołą. To był długi  ale fantastyczny dzień , który sprawił nam wiele przyjemności, dostarczył mnóstwa pozytywnej energii i odpoczynku na łonie natury. Mamy piękne tereny  w naszych okolicach, warto je zwiedzać , korzystać z ich uroku i niewątpliwych atrakcji jakimi są żubry w zagrodzie w Sycowicach. Cieszymy się , że tak blisko Nietkowa jest miejsce , gdzie te piękne zwierzęta odnalazły spokój i warunki do życia, gdzie  można je zobaczyć i podziwiać. Jesienny rajd do Sycowic  na długo pozostanie  w pamięci a my już myślimy o kolejnej  wycieczce. Panu Czarkowi  bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie nam atrakcji i gościnność.

_________________________________________________________________________________________

We wtorek 18 września w naszej szkole odbyły się wybory do SAMORZĄDU SZKOLNEGO.
Spośród uczniów klas IV-VI. Większością liczbą głosów wybory wygrała Joanna Wasilewska uczennica klasy VI.

Tydzień wcześniej na apelu wszyscy kandydaci  mieli możliwość zaprezentowania swojej osoby jako kandydata do SAMORZĄDU SZKOLNEGO.
K
ażdy z kandydyatów miał również możliwość przedstaw swje postulaty i zaprezentować się z jak najlepszej strony.
_________________________________________________________________________________________
W
poniedziałek 3.09.2012 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja rozpoczęcia roku szkolnego 2012/2013. Pani Dyrektor przywitała wszystkich serdecznie, a szczególnie klasę pierwszą, która rozpoczęła naukę w naszej szkole. Pani Dyrektor również zapewniła, że obecny rok szkolny będzie tak samo udany jak poprzedni.

_________________________________________________________________________________________
Bardzo  dziękuję nowożeńcom - państwu Kasi i Jarkowi Jarząbkom za przekazanie szkole w Nietkowie  artykułów  i przyborów szkolnych  dla dzieci o wartości ponad 2 500zł. Dwa wielkie kontenery pełne zeszytów, piórników, farb, pisaków i całej masy innych szklonych przedmiotów niezbędnych i koniecznych na ławce każdego ucznia , nowożeńcy otrzymali zamiast ślubnych bukietów,  bo tez takie było ich życzenie. Cieszymy  się , że nasi byli  uczniowie -Kasia i Jarek  tak ciepło pomyśleli o starej szkole i wpadli na taki genialny pomysł aby wiązanki weselnych gości  zastąpić szkolnymi przyborami. Taki dar jest to nieoceniona pomoc i wielka radość dla naszych uczniów. Z pewnością cała zawartość kontenerów zostanie właściwie zagospodarowana i będzie cieszyć tych najbardziej potrzebujących.

Młodej Parze życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia .

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego