ZAJĘCIA TEMATYCZNE - SP NIETKÓW

Idź do spisu treści

Menu główne:

ZAJĘCIA TEMATYCZNE

Z ŻYCIA SZKOŁY > ROK 2011/2012ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNEPoznajemy nasz kraj, obyczaje i rzekę Wisłę.SŁOŃCE, TRAWA I ŚPIEW PTAKÓW - plenerowe dzieła sztuki naszych przedszkolaków.

Manipulowanie figurami


Podczas zajęć matematycznych utrwaliliśmy figury geometryczne. Nazywaliśmy je, wskazywaliśmy różnice miedzy nimi, przeliczaliśmy i porównywalismy liczebność. Na koniec pani zaproponowała, by każdy manipulując figurami utworzył jakiś obrazek lub postać. Powstały wspaniałe kolorowe i ciekawe obrazki. Dzieci pracowały indywidualnie i w małych zespołach. zajęcia bardzo się podobały a dzieci rozwijały swoją wyobraźnię i pomysłowość.


Uczymy się miar,
a na koniec mogliśmy popróbować soków.


UCZYMY SIĘ TEŻ JĘZYKA ANGIELSKIEGOMALOWANIE

Mimo, iż zima w tym roku nie zagościła u nas zbyt długo, dzieci korzystając z chwili postanowiły namalować na papierze i stworzyć prace związane z tą porą roku. Obserwując zmiany w krajobrazie powstały piękne zimowe prace i choć sniegu na bałwana było za mało, to prawie na każdym obrazku stoi i się uśmiecha. Widać, że jest ulubioną zimową postacią.

PROGRAM "PRZYJACIELE ZIPPIEGO"
Program został utworzony przez niezależną organizację Partnership for Children, która promuje zdrowie psychiczne i emocjonalne dzieci i młodych ludzi na całym świecie. W Polsce program upowszechniany jest przez Centrum Pozytywnej Edukacji w Warszawie szkolący trenerów.
Celem programu jest wspieranie dzieci, aby mówiły otwarcie o swoich uczuciach, szukały rozwiązania i prosiły o pomoc. Realizacja programu doskonali zdolność dawania sobie rady z trudnościami, rozwija u dzieci umiejętności społeczne i asertywność oraz sprawia, że są lepiej przygotowane i zdolne do pomagania innym w ich problemach, promuje dobre samopoczucie małych dzieci. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5,6,7 lat.
Składa się z 6-ciu modułowych części.
- uczucia
- komunikacja
- przyjaźń
- rozwiązywanie konfliktów
- zmiana i strata
- dajemy sobię radę
Każdy moduł zawiera 4 części zajęć- razem przeprowadzonych zastanie 24 zajęcia. Przyjacielem Zippim jest patyczak, hodowany przez chłopca, który jest bohaterem opowiadań. Zostaje on również przyjacielem wszystkich dzieci uczestniczących w programie
.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego